Cual padre, cual infante 2

2.kapitola - Být vůdcem znamená být schopný hýbat masami. Adolf Hitler 2/2

Tak s tím tempem jak jde, nebo spíš nejde, povídka dopředu, to vypadá, že bude mít minimálně stejně kapitol jako první část.


„...Nikdo vás nenutí, abyste tady byli, ale věřím, že většina z vás je tady z přesvědčení, ne proto, že byste za to dostávali peníze, nebo že by vás měla čekat sláva. Je jen na vás, zda odejdete. Pak ale neočekávejte, že vám někdo přijde na pomoc, až na vás zaútočí ministerstvo nebo Fénixův řád a oni přijdou. Všichni jak jste tady se můžete zvednout a odejít, nikdo vám v tom nebude bránit, černovlasý mladík mávl rukou k bráně.

„Pak už se ale nevracejte,“ dodal.

„Nemůžeš nás ochránit,“ vykřikl kdosi ze smrtijedů.

„Ne? Proč myslíte?“

„Jsi jen dítě,“ znechuceně.

„I můj otec byl.“

„Pán zla byl mocný kouzelník, dokázal nám i našim rodinám zajistit bezpečí.“

„Nevšiml jsem si, že byste umírali, takže nejste v nebezpečí,“ zamračeně. Začínalo se to tady měnit v debatu, která se ještě ke všemu ubírala nechtěným směrem.

„Až ministerstvo zjistí, kdo převzal post Pána zla, bude útočit.“

„Dokud byl Harry protivníkem Pána zla, báli jste se ho, to si vážně myslíte, že přišel o moc, kterou měl? Navíc je to syn Pána zla, jak si jen můžete myslet, že by nezvládl to, co jeho otec?!“ Lucius se postavil vedle černovlasého mladíka.

Harry se na něj vděčně pousmál.

 

„Jdeme, je nejvyšší čas, nech je, ať si to srovnají v hlavách, pak přijdou,“ Lucius jej chytl za ruku a odváděl ze sálu.

„Nepřijdou...“ povzdechl si Harry. Nestál o to, být Pán zla, ani o to, aby se dál válčilo. Ale pokud se smrtijedi rozhodnou, jít jinou cestou, vlastní cestou, budou umírat a on, i když je neměl rád, i když je v minulosti sám chtěl zabíjet, teď za ně cítil určitou zodpovědnost.

„Ale přijdou. Jen si musí uvědomit, že nejsi obyčejný kluk, že nejsi jako jejich děti, ale že si syn Pána zla. Dokázali se tě bát, když si byl Chlapec, který přežil, nevidím důvod, proč by tomu mělo teď být jinak.“

„Jo, to je asi fakt,“ povzdechl si.

 

„Kam jdeme?“ zeptal se po chvíli Harry.

„Myslím, že je nejvyšší čas, aby ses přesunul na Malfoy Manor. Přeci jen pokud chceme, aby to u ministerstva prošlo, bude lepší, když tam bude opravdu nějakou dobu bydlet a nebudeš se stále ztrácet na Hrad Pána zla.“

„Ale já...“ zmlkl, když viděl Luciusův pohled. Byla pravda, že několikrát v noci odešel z Malfoy Manor bez toho, aby o tom někomu řekl, proč taky. Nemyslel si, že by to mohlo vadit. Navíc se stále cítil poněkud nesvůj. Ještě neměl tu možnost se setkat s Narcissou nebo Dracem, tak stále nevěděl, jaký mají názor na to, že u nich má bydlet. Pokoušel se na to zeptat¨Luciuse, ale ten pokaždé zavedl řeč jinam, z toho pouze usuzoval, že to Luciusova rodina stále ještě neví, nebo se netváří dvakrát nadšeně. Obě možnosti byly špatné.

Doma se cítil, jako doma. Sice tam byl sám a stále mu myšlenky odbíhaly k tomu, co se za poslední rok stalo, ale aspoň se tam necítil nechtěný.

Nemyslel si však, že by si Lucius všiml, že nějak často odcházel, tedy kromě toho o čem věděl. Nebo pokud si všiml, že by mu to snad mělo vadil, ale jak se zdálo, tak se mu to přeci jen nezdálo.

To Harry nechápal. Proč by se měl Malfoy starat o to, kde je a co dělá? Stále si myslel, že to Malfoy dělá hlavně proto, že je on, Harry, je synem Pána zla a Malfoy se cítí být nějak zavázán, nebo povinen se o něj postarat.

Dobře, tak tedy půjde na Malfoy Manor. Koneckonců chtěl vést smrtijedi a rozhodně neměl v úmyslu prohrávat, tak proč by se měl bát Luciusovy rodiny?

 

***

 

Malfoy byl stál v sále Temného hradu. Přítomna byla většina smrtijedů. Všichni ti, kteří věřili, nebo byli ochotni tolerovat to, že jim měl začít rozkazovat kluk. Někteří ještě stále brblali nad faktem, že Harrym byl přeci ten, kdo měl stranu zla porazit, někteří dokonce vyvíjeli odvážné teorie, jak to mladý Raddle udělá zevnitř. Většina však jen čekala na to, co bude, byli ochotní dát mu šanci, aby ukázal jak je zvládne vést. Jak silnou má vůli, jak moc touží po vítězství.

 

Lucius neřekl Harrymu, že zde dnes smrtijedi budou. Chtěl mít možnost zjistit, kdo z nich může být pro chlapce přínosem a kdo naopak představuje nebezpečí.

Bylo důležité zamezit dalším rozvratům. Zrovna teď, když Pán zla zemřel a oni by měli držet při sobě, aby na ně ministerstvo ano Fénixův řád nemohli.

Právě nyní bylo doba, kdy hrozila největší infiltrace z vnějšku. Bylo nutné na nějaký čas přestat verbovat nové smrtijedy. Museli se rozhodnout, jak budou nyní postupovat, jaké budou jejich priority.

 

Malfoy byl pevně rozhodnutý Harrymu pomoc. Věděl, že to teď bude mít těžké, proto tady trval na tom, aby byl u něj v sídle. Přeci jen jej tak bude mít stále na očích a omezí se tak možnost, že by se mu něco mohlo stát. Že by se někdo rozhodl jej napadnout ze zálohy. Sice Hrad Pána zla byl chráněný, v tomto okamžiku tam měli přístup jen tři lidé. Ale ani tam to nebylo zcela bezpečné, hlavně za hranicí pozemků.

Navíc Luciusovi bylo jasné, že právě tam by chlapec mohl propadat zrádným myšlenkám, něco by jej mohlo ovlivnit, svést z cesty. Mohl by o sobě začít pochybovat a to by nebylo dobré.

 

Někteří smrtijedi se jedovatě ozývali, mysleli si, že jediný důvod, proč se Lucius o Harryho stará, je to, že by rád nastoupil na jeho místo. Že sám touží po moci, po postavení, po statusu Pána zla.

Dokonce i Snape se v tom smyslu několikrát vyjádřil. Nedokázal pochopit, jak je možné, že se zrovna Malfoy snaží Raddleovi pomáhat. On sám v chlapci stále viděl Pottera. Věděl, že to není Potterův syn, že s ním nemá nic společného, ale něco mu zabraňovalo aby mladíka vnímal jako toho, kým byl. V jeho očích to byl stále nevychovaný spratek, který mu na škole několik let znepříjemňoval život.

 

Snapeovi bylo jasné, že kdyby se náhle začal chovat jako Malfoy, bylo by to ještě podezřelejší. Avšak i on měl za úkol se o mladíka starat. Ještě tolik úcty k Voldemortovi měl, že byl ochotný splnit přání, aby se o jeho syna postarali a vyvedli jej je slávě a vítězství.

 

Lucius se nestaral o to, co si smrtijedi myslí. Ne, dokud to nějak neovlivňovalo další okolnosti. Rozhodně nemohl připustit, aby se zvěsti o tom, že údajně chce mít post Pána zla a proto se vtírá do Harryho přízně, došly až k chlapci. Přeci jen, bylo teď nebezpečné období a pokud by smrtijedským drbům Raddle uvěřil, bylo by to špatné pro ně pro všechny.

 

Ne, Lucius opravdu netoužil po tom, aby zastával místo Temného pána. Stačila mu pozice jakou měl. Měl jméno, majetek, vliv, rodinu, stačilo mu to. Nemusel si ještě prosazovat ambice v tom, aby řídil ostatní smrtijedy, aby rozhodoval o válce. A rozhodně netoužil po tom, aby jakákoliv nepřízeň, jakýkoliv problém, byl pak přisuzován jemu.

Ne, úplně mu stačilo co měl.

 

Rozhlédl se kolem.

Vnímal tváře těch, kteří přišli, těch, kteří byli ochotní diskutovat. Avšak přeci jen, někdo chyběl, několik nováčků nepřišlo a dva či tři starší si zjevně mysleli, že se sami o sebe dokáží postarat lépe, než by se o ně postaral Raddle.

 

Diskuze. Ano, to bylo dnešním tématem. Proto tady taky Harry nebyl.

Už včera se Luciusovi zdálo, že se chlapec neumí poprat s tím, když se někdo k diskuzi uchýlí. Zdálo se, že to bral jako útok na sebe. Nechtěl diskutovat. Malfoyovi bylo jasné, že vést diskuzi pro mladíka opravdu není to pravé, zjevně se v ní neuměl pohybovat.

Navíc, měl být Pánem zla, ten nemohl diskutovat. Mohl vyslechnout několik blízkých smrtijedů, mohl je nechat, aby mu zkusili poradit, ale musel si dělat, co sám uznal za vhodné.

Malfoy nehodlal připustit, aby Harryho smrtijedi začali vnímat jako slabého, jako lehce ovlivnitelného. Pak by se jistě našli tací, kteří by toho chtěli zneužít.

 

***

 

Uběhl týden.

Harryho situace se o něco zlepšila, aspoň co se postu Pána zla týkalo. Smrtijedi se k němu začali chovat s aspoň částečnou úctou. Neozval se již nikdo, kdo by o něm začal pochybovat. Bylo načase rozhodnout jak pokračovat ve válce a ukázat i těm, kteří se neozývali, že dokáže bojovat, dokáže vyhrávat.

 

Raddle nepochyboval, že to je Luciusova práce, že si všichni tak rychle zvykli na změnu. Nevyčítal mu to, proč taky. Nevadilo mu, že se někdo stavěl tak přímo na jeho stranu.

Ještě tu byl Snape, který občas něco řekl, ale více-méně se snažil být nestranný, jako by na svojí hlavu nechtěl poštvat ani smrtijedy ani Harryho, nebo Luciuse.

 

Raddle se občas zamyslel nad tím, proč to Lucius dělal. Ano, Voldemort mu dal nějaké rozkazy před tím, než zemřel. Ale Harry si doopravdy nemyslel, že by je jak Malfoy tak Snape museli splnit, rozhodně ne, kdyby nechtěli, přeci jen Pán zla byl mrtvý.

Slyšel už nějaká zvěsti o tom, že Malfoy usiluje o jeho místo, zatím jim nevěnoval pozornost. Nebylo proč. Lucius nepředstavoval nebezpečí a přeci jen nějakého spojence potřeboval, ať už by jej měl v budoucnu zradit.

 

Situace kolem smrtijedů se opravdu zlepšila. Horší byla to bylo s Harryho osobním životem.

 

Stalo se to večer.

Možná už si ostatní obyvatelé sídla mysleli že spíš, nebo jim to bylo jedno. Každopádně slyšet to, pro něj nebylo zrovna příjemné.

Stál nad schodištěm. Věděl, že by neměl poslouchat, rozhodně ne, pokud se jedná o něco osobního, ale nemohl si pomoci.

 

Dole slyšel hlasy.

Ženský hysterický hlas, který se nesl domem a mužský, který skoro ani nebyl slyšet.

 

„Jak si mohl něco takového dopustit?!“

„Narcisso, uklidni se.“

„Já se nebudu uklidňovat! Tys neměl právo ho sem tahat!“

„Je to syn Pána zla, je naší povinností poskytnout mu útočiště,“ klidným tónem.

„Ať mu ho poskytuje Snape, ten pokud vím, žije sám nikomu to nebude vadit!“

„Narcisso, jasně jsem řekl ,že tady zůstane,“ o něco zvýšil hlas.

„Ne! Nepřeji si, aby byl v našem domě!“

„Proč ne?“ nechápal jí, nemělo proč jí to vadit.

„Je to Potter.“

„Je to Raddle.“

„To je jedno, byl to Potter. Nemůžeš ho sem tahat!“

„Narcisso, je to nový Pán zla.“

 

Chvíli bylo ticho.

„Nepřeji si--“

„Tady vůbec nezáleží na tom, co si přeješ a co ne.“

„Co když je to špeh?“

„Cože?“

„Nenapadlo tě, že by mohl špehovat pro Fénixův řád, má tam přeci přátele.“

„Narcisso, on není špeh.“

„Jak to můžeš vědět?! Nechci, aby tady byl.“

„Tys neviděla, co mu dělali ve škole. On už tam nemá žádné přátele. Zůstane tady,“ rozhodně.

 

Harry strnule stál nad schodištěm.

Bylo mu jasné, že to s Malfoyovou rodinou nebude snadné, ale nemyslel že jej Narcissa bude tak zarputile odmítat.

Přeci jen vždyť to co jí Lucius říkal. To jí opravdu nedošlo, že nemůže být špehem.

 

„Fajn, tak tím pádem tady nebudu já!“

„Narcisso--“

„Ne! Nehodlám být v jednom domě s ním.Vždyť ani nevíme co je zač.“

„Je to Pán zla, co ví bys chtěla vědět.“

„Pán zla? Pán zla?! Pán zla je mrtvý, on ho těžko může nahradit!“

„Je to jeho syn.“

„No a? Je to taky syn tý mudlovský šmejdky.“

„Narcisso,“ nebezpečně.

„Co? Před tím si ho chtěl zabít a teď si hrajete na nejlepší přátele?“ znechuceně.

„Předtím jsem myslel, že má zabít Pána zla,“ povzdech.

„A teď je najednou Pán zla mrtvý, co když to udělal.“

„O čem to zase mluvíš?“

„Co když ho zabil?“

„Mluvíš nesmysli. Byl jsem tam, když Pán zla zemřel a věř mi, že Harry ho nezabil.“

„Fajn, to je koneckonců jedno, ale v našem domě nebude.“

„Narcisso, myslím, že už jsem ti jasně řekl, že Harry tady zůstane.

„Dobře, dobře! Já ale ne,“ s prásknutím dveří odešla.

 

Harry se s povzdechem otočil. Tohle nechtěl. Měl by si s Luciusem promluvit. On může být na Hradě, rozhodně není nutné, aby kvůli tomu Narcissa odjížděla.

 

„Spokojený?“

Černovlasý mladík se urychleně otočil. O dveře se opíral Draco Malfoy.

„Draco, já...“

„Zažiješ peklo, Raddle,“ s tím zmizel v pokoji.


 

Poslední komentáře
19.07.2008 02:22:48: Sarbonne: Možná že časem, ale teď toho má ještě hodně před sebou, než aby máhle začal vraždit ve vel...
18.07.2008 18:31:31: Já miluju postupné proměny charakteru! smileyA Harry by mohl být naprosto dokonalý padouch. V genech t...
17.07.2008 18:39:47: mě se zase tahle povídka líbí HLAVNĚ kvůli té zajímavé politicko-válečné situaci, ve které se Harry ...
17.07.2008 13:05:17: Kiki: No nemyslím, že nechám Harryho aby byl stejný jako James, vždyť s ním nemá nic společnýho, těž...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.