Cual padre, cual infante 2

6.kapitola - Kostky jsou vrženy. Gaius Julius Caesar 2/4

Opět a kdo ví proč? Pro ten jeden komentář, za který samozřejmě děkuji. Ale ano, opět je kapitola k této povídce a to hlavně proto, že jste tak málo komentovali (v poslední dlouhé době), tak nevím proč byste si měli zasloužit něco, co vás čte více.
Zopakujeme si to, co bylo, ale my/vy o tom ještě určitě nevíte.
Jsem nucená, limit: 10 komentářů.
Varování: 18+
Harry celkem nejistě postával před Snapeovými komnatami v Temném hradě. Věděl, že je lektvarista tady, kde také jinde. V Bradavicích by ho při různých pokusech rušily nepříznivé vlivy, studenti a jistě i nějaký profesor. Navíc by se tam těžko mohl věnovat zakázaným lektvarům.
Kdežto Temný hrad, tady nikomu nepřišlo divných pár výbuchů navíc, možná trocha křiku, jak Snape své nové zákeřné lektvary zkoušel na 'dobrovolných' mudlech.

Nebyl si jistý, zda má zaklepat, nebo vejít rovnou dál, přeci jen nyní byl Temným pánem a měl by nějak dát najevo, že on je ten, který udává směr, který tady teď pánem! No přeci jen Snape, to byla jiná. Na toho neměl co si dokazovat, roztrhal by ho mezi dveřma.
Opatrně zaklepal, doufaje, že nikdo neviděl jeho váhání, mohlo by to ještě o něco snížit jeho autoritu, avšak to už možná ani nešlo.
Povzdechl si. Snape očividně nebyl jedním z těch, kteří nadšeně běží otevřít dveře při první známce toho, že za nimi někdo stojí.

Zaklepal rázněji.
Dveře se prudce otevřely.

"Co si myslíte, že vás neslyším?!" vyštěkl Snape, černé oči zabodl do mladíka před sebou.
Harry si slabě odkašlal, nevěda co odpovědět, rozhodl se Snapeovu narážku přejít.
"Něco bych potřeboval."
"Potřeboval, ale, nepovídejte," pozvedl obočí v hrané nevíře. "A to jdete za mnou, kam se ztratil váš blonďatý poskok?" ušklíbl se. Harry na okamžik zavřel oči, nesměl se nechat vyprovokovat. On už přeci nemusel se Snapem bojovat, Snape byl nyní smrtijed, jeho smrtijed. Avšak musel si to stále opakovat, černovlasý muž na něj působil neuvěřitelně svazovačně.

"Ano, totiž já..."
"Vymáčkněte se, nemám na to celý den." Severus naprosto kašlal na fakt, že právě mluví s Temným pánem a měl by si zachovat určitý odstup, jakousi úroveň chování. Nebral chlapce jako hrozbu. Možná mohl mít dost sil na to, aby porazil Brumbála, možná i na to, aby byl Temný pánem, aby za nim šli smrtijedi i obyčejní kouzelníci, ale rozhodně pro něj nikdy nemohl být respektovaným vůdcem.
Stále to byl prostě Potter, toho se již mladý Raddle těžko bude zbavovat.

"Potřeboval bych s něčím pomoc."
"To už jsem slyšel! Mám něco na práci, co kdybyste přišel až si budete jit tím, co chcete," ušklíbl se, chystaje zavřít dveře.
"Ne!" Harry rukou zachytil zavírající se dveře, prudce je otevřel. Se zamračeným výrazem vešel do Snapeových komnat spojených s laboratoří.
"Co si to--"
"Mlčte!" okřikl jej Raddle. Byl pevně rozhodnut nenechat se Snapem odradit. Musel se začít chovat tak, jak měl, tak, jak mu nejspíš bylo předurčeno.

"Znáte to?" podal Snapeovi list vytržený z jedné z knih.
"Vidím, že po Bradavické knihovně jste se rozhodl znehodnotit i knihy svého otce," ušklíbl se Snape, přijal nabízený papír, zběžně na něj pohlédl.
"Pokud se nemýlím, tak je to... Chemie," zatvářil se lehce nejistě. "To ale používají mudlové," lehce upozornil. Nebyl si jistý, co přesně po něm Potter chce.
Samozřejmě znal mudlovské techniky, aspoň nějaké, ty které potřeboval znát. Víc se o to starat nemusel.
Chemie, ano, teď si byl jistý, že to bylo ono. Proč by to měl Potter potřebovat a proč s tím chodí za ním? On přeci neměl s mudlama nic společnýho. Kdyby chtěl lektvar, prosím, ale tohle?

"Správně, vidím, že přeci jen nějaké znalosti máte," vrátil mu Harry předchozí narážky. Snape se znechuceně zaksichtil.
"Co s tím? Mám se snad pro vaše pobavení začít učit o mudlech?" opravdu nechápal o co chlapci jde. Netušil ani co je napsané na papíru před ním, natož aby podle toho dokázal něco vydedukovat.
"Co vidíte?"
"Cože?"
"Co tam vidíte?" zaujatě, zajímalo ho, zda Snape není tak zběhlý v lektvarech, což se k něj chemii rovnalo, nebo jen dělá, že neví, možná nechápe.
"C4 H10 F O2 P," zadíval se na mladíka, který na něj stále jen s mírným úsměvem hleděl. "C4 H8 Cl2 S," s povzdechem přečel druhou značku, aniž by se nad první nějak pozastavil.
"Což znamená..?"
"Což znamená, co, Raddle?" znechuceně. Neměl čas ani náladu na podobné hádanky.
"Vím něco, co nevíte?" špatně skrýval své nadšení.
Snape jen vztekle zavrčel.
"Dobrá, dobrá. Sarin, Yperit--"
"Cože?"
"Ale, Snape, opravdu ani to--"
"Vím, co to je, ale co to má co dělat semnou? Copak jsem mudla? Copak jsem fašistický mudla?" snažil se v téhle, dle něj nesmyslné a zcela nezajímavé, debatě zůročit aspoň to něco málo co o mudlech věděl.
"Vyrobíte to."
"Udělám co..?"
"Jste přeci mistr lektvarů. Něco takového pro vás bude hračka," pousmál se.
"Pot-Raddle! Nejsem mudla, nevyznám se v mudlovkých věcech a netuším jak mudlovské věci fungují, jak bych mohl?"
"Máte tam všechno, co potřebujete, prostě budete postupovat podle uhm... Receptu. Přesně jako při lektvarech."
"Proč to neuděláte vy?!"
"Nejsem dobrý v lektvarech," pokrčil rameny.
"Yperit... O tom jsem už slyšel. Guthrie byl moták z čistokrevné rodiny v Yprách (netuším jak se to skloňuje) zemřelo mnoho kouzelníků, všetně jeho rodiny, že by pomsta..." sám pro sebe uvažoval, zapomínaje, že je s ním v místnosti ještě někdo a ten někdo poslouchá.
"To je sice pěkné, ale mě historie opravdu nezajímá," povzdechl si Harry.
"To by ovšem měla, jinak uděláte stejné chyby, jako vaši předchůdci!" naštvaně.
"Vyrobíte to," pevně.
"Nevím proč."
"To vás ale nemusí zajímat," slabě se pousmál, věděl, že to Snape stejně udělá, sice se teď bude snažit, aby mu řekl důvod proč to chce, možná mu dříve či později dokonce i dojde, ale on mu nic říkat nemusí. Musí dát najevo, i přad tím u koho je to naprosto zbytečné, že on je tím, kdo velí, kdo udává směr, kdo rozhoduje o tom, co se bude dít, jak se bude válka dál vyvíjet, kdo z nich padne a komu bude dovoleno přežít.

V duchu se lehce zděsil. Už začíná uvažovat jako Voldemort. To přeci není možné. On! Vždycky byl tak mírumilovný a teď? Co se to s ním jen děje? Začal se chovat jako Pán zla. Ale on přeci byl Temný Pánem, tím zlým, tím bojujícím proti dobru, proti takzvanému dobru. Proti Brumbálovi a jeho Řádu... Možná, že to co dělal nakonec nebylo zase tak zlé, záleží na úhlu pohledu. On se rozhodně na celou situaci chtěl dívat tak, jak musel. Nedělá nic špatnýho. Lidé, kouzelníci, mudlové, všichni co musí zemřít. Zemřou pro lepší zítřky.

"Ani nevím, co ty značky znamenají," namítl Snape, opět hledě do papíru. Řekl by snad cokoliv, jen aby se tomuto úkolu vyhl.
"Uhlík, vodík, chlór, síra," přečetl lektvaristovi přes rameno. Černovlasý muž se na něj s neuvěřením zadíval.
"Co? Chodil jsem pár let do mudlovské školy," zamračeně Možná měl ještě dodat, že přečíst pár značek je to jediné, co z chemie umí, pak přeci jen nastoupil do Bradavic a tam se už chemii nikdo nevěnoval a on neměl důvod se to ke všem kouzelnickým předmětům ještě samostatně doučovat, i když teď by mu to rozhodně nebylo naškodu, jenže kdo to měl vědět.
"Možná byste si měl něco nastudovat," škodolibě. Bylo toho opravdu málo, co Snape nevěděl a přijít s něčím z čeho byl naprosto mimo bylo víc než příjemné.
"Nepotřebuju nic studovat! Co s tím vůbec chcete dělat?" podezřívavě.
"To vás nemusí zajímat!" odsekl. V duchu si musel pogratulovat, po delší diskuzi se Snapem k němu už neměl takový... Ani ne strach, jako spíš respekt. Věděl, že je vždycky minimálně o dva kroky před ním a to bylo nebezpečné.
"Pokud vím, tak zrovna Yperit není moc bezpečný, neměl by si s ním zahrávat někdo jako vy," ušklíbnutí.
"Myslím, že jsem zcela kompetentní. Navíc... Pracovat s nimi budete přeci vy," poukázal Harry.
"Skvělé, takže pokud to vybouchne, tak budu budu první, kdo to schytá, opravdu skvěle vymyšlené, jen co je pravda," lehce se otřásl, matně si vybavoval, co četl o útoku na Ypry a o tom, co postihlo všechny zasažené, opravdu nechtěl skončit podobně. Začínal uvažovat zda nebylo lepší, když dělal pro Brumbála. Sice zde bylo riziko, že jej mohli kdykoliv odhalit a následně zabít, ale tohle... Vlastně teď je tady Potter-Raddle, v duchu se opravil. Kdo ví, co ten zamýšlí s těma, kdo zradí.
Třeba by se mu i bez něj podařilo jedy vytvořit a pak Salazar s těmi, kdo jim budou vystaveni, kdo tam budou potrestáni, zabíjeni.
Voldemort si na mudlovské zbraně ani nevzpomněl, natož na ty chemické, jistě ani netušil, že něco takového existuje. Ale jeho syn. To byla jiná. Vyrůstal mezi mudlama, jistě věděl o množství nebezpečných zbraní.
Lektvary. Proč jen po něm nechtěl nějaké smrtící lektvary, to by bylo bezpečnější, aspoň pro něj. Proč zrovna bojové plyny?

"Nechystám se vás zabít," zamračil se Harry. Opravdu jej nenapadlo, že by Snape mohl něco pokazit a třeba i na následky zemřít. Avšak... Vzhledem k povaze plynů by možná bylo lepší, kdyby zemřel, když už se něco zvrtne.
"Na co to chcete?"
"To vás nemusí zajímat! Jak dlouho bude trvat, než to vytvoříte?"
Snape se znovu zahleděl do listu papíru.
"Fosfor nebude tak těžké sehnat, ale... Fluor, chlór..?" zmateně se zadíval na mladíka.
"Hej, vy znáte značky!" obviňujíce.
"Jistě, nejsem tak tupý, jak jste si myslel," ušklíbnutí.
"No, chlór je ve vodě, teda jako v mudlovské, třeba v bazénech a tak. Fluor, no..." pokrčil rameny.
"Vím, co je to chlór, dokonce, narozdíl od bezvýznamných Nebelvírů, vím i co to je fluor. Tyhle látky jen sami o sobě jsou vysoce jedovaté a vy je chcete namíchat s několika dalšíma?"
"Ano," úsměv.
"Zbláznil jste se? Chcete vyhubit lidstvo?" nevěřícně.
"Ne, jistěže ne. Vyrobíte to?"
"Samozřejmě!"
"Skvělé. Takže oba a pak ještě jeden."
"Tři?"
"Skvělé, umíte počítat," smích. Snape v duchu napočítal do desíti, než opět promluvil.
"Chci, abyste je oba spojil."
"Co?!"
"Spojte ty dva plyny," polopaticky.
"Nemůžeš si takhle zahrávat, víš co to může udělat," zapomněl na vykání, tohle vylo příliš závažné.
"Ano... Tedy... Mám určitou představu," opatrně.
"Pot-Raddle..." opět napočítal do deseti. "Yperit působí na buňčnou-- na lidské buňky," doufal, že mladík aspoň něco z toho pochopí. "Sarin to je... Netuším na co ten působí, ale podle složení to vypadá na nervový plyn. To jsou dva zcela rozdílné plyny, nenech se zmást tím, že mají podobné sloučeniny!"
"Já vím... Ale vy je spojíte... Uvidíme co to udělá."
"Na kom to hodláte zkoušet?"
"Hmm... On se někdo najde." Nemohl uvěřit tomu, že to řekl. Opravdu se z něj stával tak neskutečně bezcitný parchant? To přeci ne... Nebo ano? Byl opravdu stejný jako jeho otec. Předtím si to nemyslel, ale to Voldemort žil. Že by něco z něj, něco z té zloby přešlo do ně, bylo to možné?

Snape jen neurčitě zamručel, opět se soustředil na list před ním. Musel navštívit knihovnu a to nejen tu, která mu byla momentálně k dispozici. Možná v Bradavicích, v oddělení s omezeným přístupem, tam by se mohlo něco najít. Snad. Musel doufat. S plyny pracoval málokdy. Vlastně od dob, co studoval vůbec. Jistě, i lektvary měly své výpary, kterých bylo někdy nutné se obávat, ale nebylo to něco takového. Možná by si měl opatřit něco na způsob mudlovkého vybavení, jen pro jistotu.
Chlór, Fluor... To bude muset někde sehnat. Přeci jen věděl jak najít podobné věci do lektvarů, jenže ty nebyly plynné! Proč jen nezůstal u Brumbála.
Zarazil se.
Zůstat u Brumbála by znamenalo, že by podobné plyny byly později zkoušeny na něm. Možná nebylo zase tak špatně být tady.

"Dobře. Tak mi dejte vědět, až to bude hotové, nesmí to dlouho trvat!" Harry nečekal na odpověď, vyšel ze dveří, pevně je za sebou zavřel. Doufal, že se Snape hned pustí do práce. Už to celé měl chtít za sebou.
Ještě bude muset být u toho, až se plyny budou zkoušet. Ne, nezajímalo ho, jak to bude vypadat, věděl, že to nebude pěkný pohled, bez ohledu na to, kdo bude tím, na koho je prvně použijí. Nechtěl vědět, co se děje s lidským tělem. Potřeboval jen vyhrát válku. Nemohl přemýšlet nad obětmi.Pozn.: Pokud je v tý chemii něco špatně, jakože bude, tak na to nehleďte, přeci jenom jsem jí neměla nějaký čtyři roky a ani předtím jsem to neuměla...
He, vím, že celá kapitola je jedna debata o jednom a tom samém, no třeba se poučíte. Navíc je nutné, abyste pochopili Severusův i Harryho postoj, než budete číst další kapitolu. Taky se aspoň něco dozvíte o tom, co Harry chce, možná vám bude pak jasné, jak bude vypadat další kapitola, kde pyny už budou zkoušet (což budu opět doporučovat nečíst nikomu, komu vadí i krapet násilí!)
Takže nic o ničem, ale snad aspoň někoho zaujalo. Hej, další nebude dřív, než splníte limit, tak se snažte!
Poslední komentáře
05.10.2008 13:31:01: Misa: To jsem moc ráda. smiley SArbonne: smiley Ale no tak, třeba se mu ani nic moc nestane, i když... ...
04.10.2008 17:28:48: Super poviedka, už sa teším na pokračovanie. smiley${1}
04.10.2008 14:17:24: Super poviedka, už sa teším na pokračovanie. smiley${1}
03.10.2008 08:49:04: Mani, jestli se má Snapovi něco stát, ať se mu to stane, ale někdo za to šeredně zaplatí! smileysmileyPr...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.