Harry Snape - Vyvolený?

1.kapitola - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "5766":
sisi
Drahá Manie, po té, co jsem přelouskala Tvé Střípky lásky, jasem nabyla dojmu, že se stále vzděláváš a dokončuješ vysoké vzdělání. Předpokládám, že diplomka z roku 2008 nějakým způsobem akademicky uspěla a Tvůj styl psaní se zlepšil. Dnes jsem se dolopotila k Tvému prvnímu překladu z polštiny, ach jak krásně uvedeno, ale jsem tu nucena konstatovat, že ani gramatika, ani stylizace české věty se Ti nedaří.
Merline!! máme rok 2017 a nejsi schopna nic opravit? Kdybych mohla, dělala bych betu každé druhé větě, nemohu. Zbývá mi doufat, že si na pravopis a gramatiku a stylizaci české překládané věty někoho seženeš. Toto číst bylo utrpení. Poznamenej si, je potřeba si vyhledat pravidla skloňování, hlavně to o pátém pádu v českém jazyce. Oslovujeme pátým pádem, ne prvním. Děláš mi z českého pseudopřekladu polštiny nehoráznou napodobeninu Czechnglish. Fuj. Další věc, většina pisatelů zdůrazní myšlenky hrdinů svých povídek proloženým písmem, oddělí je odstavcem, ne namíchá do přímé věty. Věta musí mít logický základ a odstavec ucelenou myšlenku. to se nezměnilo od dob latiny. V případě, že si nejsi jistá svými výtvory, pokus se kontaktovat Ústav pro jazyk český ,kde je mnoho odborníků, s kterými můžeš konzultovat i pitomé uvozovky, pokud si nevíš rady s jejich využitím.
Ještě si přečtu druhou kapitolu o malém Harrym Snapeovi, buď tak hodná a projdi si skloňování cizích jmen vlastních v jazyce českém, protože jak jsem postřehla, je to další z problémů.
1. pád= Snape,
2. pád= Snapea,
3. pád= Snapeovi,
4. pád= Snapea,
5. pád= "Severusi Snape,miláčku!!"
6. pád= Snapeovi,
7. Snapeem.
Můžeš si vybrat z této bohaté nabídky tvarů. Můžeme být rádi za našich sedm pádů, jiné jazyky mohou mít 23 pádů. smiley
rikisa
to byl ještě dodatek, páč jsem to četla znovu :smiley. Sic je to zmatený, ale věřím, žes dělala cos mohla, když originál je taky takovej pomatenější..
rikisa
super, tuhle povídku už jsem si chtěla dlouho přečíst, ale nechtělo se mi to číst v polštině, v čj je to mnohem lepšíí..díky za překlad
mania_dardeville
rikisa: konečně někdo s normálním názorem. smiley
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
rikisa
moc krásný příběh, ale pardon - strašně přeložené
mania_dardeville
maurietka: delší? No to nevím, asi ne, je to to samé, co jsem vám posílala. smiley No jo, obrázek barevný není, tenhle je ze stránek autorky a barevné tam vážně nejsou, teda myslím, ještě jsem neměla čas to tam celé projít.

victor: áno, Sirius je tady skvělý... smiley

Děkuji za komentáře...
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
maurietka
hm, mania, nebyla ta povídka, cos nám posílala na email delší? Mě se zdá totiž, že jo. Jen tak mimochodem, mohla jsi ji sem hodit dříve, páč se moc těším, po autorčině skvělém úvodu téhle povídky, na další pokráčko.

Ten obrázek k té kapče je hezkej, škodajen, že není barevnej.
victor
Začíná to zajímavě a moc se těším na pokračování, reakce Siriuse jsou dost zábavné....
____________________________
victor
mania_dardeville
Mission: No co si to o mě myslíš, čorkla, to je ze stránek týhle povídky, takže to k ní vlastně patří smiley Jinak, já už v tom mám celkem pořádek, přeci jenom to čtu už asi po pátý, bo víc. Tak s čistou prácí bych to nepřeháněla, je to strašný překlad, ale snažím se smiley Děkuji za komentář...
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
Mission
Tak konečně jsi se odhodlala to sem hodit? Je supa že s tím zase začínáš něco dělat, už jsem na tu povídku málem zapomněla.

Mno ale k hodnocení, kdesi jsi říkala, že je to místy zmatené, ehm mě se to zdálo zametené celé. Například když tam mluvili o nějakých těch rodinných vztazích, v desátém odstavci, vůbec jsem neměla tucha o kom zrovna v tu chvíli mluví. A to s tím otcovstvím a darcovstvím krve to bylo taky takové neohrabaně osvětlené, pokud tam vůbec nějaký pokud ze strany autorky o vysvětlení byl. Ale tím jsem okomentovala povídku, ale nedostala jsem se k tvému překladu...čístá práce, řekla bych smiley Vzpomínám si, že jsem se tam nad něčím pozastavovala, ale už vůbec netuším, kde to bylosmiley NA první překlad je to moc povedené. A zdá se mi to, nebo jsi někde čorkla ten obrázek HArryho? smiley Ale je sladkýýýsmiley
mania_dardeville
No a je vidět, že i mě to písmo zlobí, taky tam mám chyby, ach jo, už aby bylo léto a já něco udělala s tím písmem v komentářích... smiley
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
mania_dardeville
Pajuška: Je rozkošný, hlavně když je takhle mrňavý a na tom obrázku taky... smiley Jsem ráda, že i přes určité averze sis to přečetla.

Aylyn: Víš, že už ani nevím, v jaký kapitole to je... Děkuji za tu malou kritiku, klidně můžeš příště víc..! smiley No nevím jak moc byl zmlácený, to se myslím ani v dalších kapitolách neuvádí. ale tak jako malý děcko stačí myslím i málo...

any: Ale proč taková zloba vůči nim, třeba za to nemohou.

Jantar: Také doufám...

Všem moc děkuji za komentáře a nározy... smiley
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
Jantar_Onix
Musím říct ,že se ti překlad moc povedl.Tahle poivídka je sice takový průměr ,ale když jsem na ni dostala tvůj odkaz tak se mi moc líbila.Jenže kapitoly tam nepřibívají a čekat víc než půl roku na pokračování je děs.Jinak autorka přidala další kapitolu a tak jestli počítam spravně je tam devět kapitol,ne jedenact.Autorka kapitolu sedm dělila na několik části.Jinak ještě jednou opravdu se ti překlad moc povedl a jsem zvědavá jak to chytne ostatní.
Any
ZABÍT DURSLEYE! VŠECHNY DURSLEY NA TAHLEJ PLANETĚ! ÁÁÁ!!! Zmlátit batolátko! No fuj..!

Chudinka Harry.. Je mi ho líto, bobeška (xD, poslední dobou čtu jenom povídky, kde se k němu chovaj hnusně! Ale tady se to změní, co? Učo...

Jinak překlad bezvadnej, vůbec nebylo poznat, že to je překlad. Jako bys to psala ty... Chválím!

smileysmiley
Aylyn
Tak. Teď už ti nikdo nedá s překladem pokoj:))) Povídka se vyvíjí dobře, i když tohle byla spíš informativní kapitola a nemohla jsem se dohledat emocí... ale na to bude čas.... už se moc těším na "Malý sladký problém!"

Dále mi vadilo nesprávné skloňování, ale vzhledem k tomu, že je to první překlad, hm.... je to bomba! Už se móc těším na dalšísmiley Heh, já to musela napsat=)=)

Hm, a jak moc byl Harry zmlácený?! Já to chci vědět, chci podrobný popis se vzpomínkami navrch a lákavou omáčkou z nočních můr a lítosti! Fňuk.

A dezert s potkáním Vernona a cizícho chlápka co Harryho bude ošmatávat!Béééé.... (já pořád říkám, že jsem úchyl.... jako by to byla charakterová chyba, tsss...)
Pajuška
Bože, těch chyb tam. *kroutí hlavou, co všechno ta Pajuška dokáže napsat* Sry, nevidím na to písmo v komentech.
Pajuška
Tak překlad dočten a je opravdu moc povedený.smiley A kolikrát se mi zdálo, jak kdyby jsi to psala ty. To bude tím dardevillovským stylem psaní a překladem.Prostě úžasné.Jo a u mě jsi psala, že Harry je rozkošný. Dovoluji si oponovat. Potter není rozkošnej. Je to kretén, debil, imbcil, blbec v jedné osobě. Dál jeho přezdívk uveřejňovat nebudu. Musela bych to cenzurovat a ráda bys mě neměla.Povídky typu Hp syn SS nečtu . Nemám ráda ani HP, ani SS. A zase musíš být vyjímka.smiley Mám ti ho prý zkritizovat, tak ti Harrouška zkritizuju. (Tohle do komentů nepatří, že? Nevadí. smiley) Ta fotka je jasným důkazem. Je ošklivej, blbej, tupej a zdůrazním slovo ošklivej. (Hlavně že já jsem krásná. :o)) Nebudu tu zbytečně dál prudit, takže chválím, chválím a zse chválím. A zase se těším na další.Každým komentem, jsu moje komentáře čím dál originálnější, že? smileysmiley
mania_dardeville
AndyS: Myslím, že kapitol je zatím jedenáct, ale autorka říkala, že bude rozhodně psát dál, takže by nemělo hrozit, že to v průběhu přestane. Jinak, je jich očíslováno sedm, což moc nechápu, uvidíme no. Ale musím říct, že se pak kapitoly prodlužují... smiley
____________________________
http://www.mania-dardeville.wgz.cz/ Salvere cum Midian http://arbitrio.blog.cz/ Salvere cum Arbitrio
AndyS.
Tak to je hustý! Moc se mi to zamlouvá. Nevím proč, ale u těch posledních pár vět jsem se rozesmála. Skvělá povídka, doufám že kapitoly budou přibývat jakž takž normálně. Kolik má tahle povídka zatím kapitol?

 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.