Poison of love HP/DM

6.kapitola - Nečekaná pomoc

 

Harry ani netušil, jak se to seběhlo. Stál se zíral před sebe. Kousek od něj ležel omráčený Lucius Malfoy. A tam... dál... V kaluži čehosi zlověstného ležel bledé chlapec. Harry k němu rychle přešel. Doufal, že nejde pozdě, ne, že by mu na Malfoyovi nějak záleželo. Ale pokud na něm záleželo Spes (dívce ze snu), tak musel něco udělat, nemohl nechal tu šílenou holku, aby svět zbavila naděje.

 

Sklonil se k Dracovi. Když spatřil, co mu jeho otec udělal, zvedl se mu žaludek. Nechápal, jak to mohl Malfoy udělat vlastnímu synovi. Bledý, zkrvavený chlapec sebou lehce trhl. Dýchal hodně mělce. Harry netušil, co by měl dělat. Nebyl nijak zběhlý v léčivých kouzlech.

 

"Draco..." snažil se chlapce probrat, ten jen tiše zasténal. Harry si povzdechl, doufal, že na ústředí teď nikdo nebude.

Zvedl chlapce do náruče. V mžiku byl celý od mladíkovi krve, která bez přestání vytékala z hlubokých ran.

"Fatalis," vyřkl Harry kouzlo, které ho sem dostalo. Opět se objevila modrá mlha. Po chvíli, která Harrymu s chlapcem v náručí připadala až neuvěřitelně dlouhá, se rozprostřela.

Ocitli se v Harryho pokoji v Siriusově, Harryho, domě.

Potter položil zmasakrovaného mladíka na postel. Netušil, co má dělat. Nejraději by někoho zavolal. Ale nemohl, netušil, kdo by pomohl Malfoyovi.Vždyť je to hledaný smrtijed... nebo že by ne?

Harry se sehnul k chlapcově paži, k té, na níž smrtijedi mají Znamení zla. Dracovi ruce byli však natolik zkrvavené, že i kdyby Znamení zla měl, nebylo možné ho přes temnou krev zahlédnout.

 

Harry tiše zaklel. Musel mu pomoci. Vytáhl hůlku. Jediným kouzlem zbavil chlapce před sebou zkrvavené košile. Opět se mu zhoupl znechucením žaludek. Nechápal, jak Lucius Malfoy mohl tohle udělat. Celé Dracovo tělo bylo pokryto nesčetnými ránami, z nichž pořád proudila krev.

Potter čistícím kouzlem zbavit Draca zaschlé krve, ale místo, které vyčistil hned zalila krev nová. Byl zoufalí, netušil, co má dělat.

 

"Harry, jsi tady?" někdo zaklepal na dveře.

"Jo... já..." nevěděl co říct, co měl dělat.

Draco slabě zasténal. Z úst mu vytekl nový pramínek černé krve.

"Harry?" ozval se zas ten za dveřmi.

"Co?!" vystartoval ke dveřím s úmyslem zbavit se co nejdříve toho kdo ho volal. Otevřel dveře. Zarazil se. Hleděl do očí Remuse Lupina. Toho tolik nezarazilo, jak ten, kdo stál za ním. Harry zíral na Severuse Snapea, vraha ředitele Bradavic.

"Remusi, co to znamená?" obrátil se na Lupina.

"Harry, Severus se tu před hodinou objevil. Vysvětlil nám, co se stalo v Bradavicích," začal vysvětlovat vlkodlak.

"A ty mu věříš?!" vyjel na něj černovlasý chlapec.

"Ano... Severus se uvolil dělat i nadále špeha u Voldemorta..." nadechl se Remus k dalšímu vysvětlování.

"Fajn!" chystal se zabouchnout dveře. Teď se nemohl zabývat tím, proč řád zase věří Snapeovi.

"Harry...?" udivený hlas Lupina. Chystal se ještě něco říct, ale mladík mu už zabouchl před nosem. Vlkodlak se zvědavě otočil na Snapea, jestli netuší, co to bylo. Čekal, že bude Harry zuřit, že se na Snapea vrhne, že je seřve, ale rozhodně nečekal, že řekne jen ´fajn´ a zavře dveře.

"Pottere!" Snape obešel Lupina a zabouchal na dveře.

 

Harry už byl zoufalí, nejen že mu nešlo zastavit krvácení Draca Malfoye, ale ještě se mu do pokoje dobívá Snape.  Bledý chlapec na jeho posteli opět slabě zasténal. Pootevřel oči.

"Harry..." tiše zaševelil, než opět upadl do bezvědomí.

Černovlasý chlapec se na okamžik zarazil. Vyděšeně sledoval sinalý obličej stažený do bolestivé grimasy. Rozhodl se...

 

Přešel ke dveřím. Pootevřel je. Pořád tam ještě stáli. Udivený Lupina a naštvaný Snape.

"Co to sakra..." začal bývalí profesor, když ho Potter popadl za ruku a vtáhl do pokoje, před Lupin opět zabouchl.

"Potřebuju pomoc," podíval se na Snape Harry. Kouzelník si ho prohlédl. Chlapec měl na sobě krvavé oblečení, ale krev očividně nebyla jeho.

"Co se děje?" obezřetně se zeptal. Harry s povzdychem ukázal k posteli na níž ležel mladý Malfoy.

"Draco..." Snape se hned vrhl ke svému kmotřenci.

"Co se mu stalo? To vy?" zuřivě se otočil na Pottera. Ten jen zakroutil hlavou, za dnešek toho měl už taky dost.

Severus se otočil ke chlapci na posteli. Vytáhl hůlku, nevšímal si jak sebou Potter trhl. Začal zacelovat Dracova zranění. Jeho kouzla působila oproti Harryho daleko lépe.

 

"Potřebuje Krvosytný lektvar," obrátil se na Harryho, doufaje, že o nějakém ví.

"Já... měl by být někde dole," zaraženě mu odpověděl.

Snape si ho změřil nevrlým pohledem, pak už otevřel dveře a spěchal do dolních částí domu. Za chvíli byl zpět. Do pokoje bylo ještě slyšet jak se z někým hádá, nepochybně s Lupinem, který se dožadoval vysvětlení.

Pak už Snape vešel do pokoje, rychlím krokem přešel k posteli s Dracem. Jemně ho chytl, do úst mu nalil   lektvar. Několik dalších postavil na stolek vedle postele.

"Budete mu je dávat každou hodinu," zavrčel na Pottera.

"Až se probudí, jestli se probudí, tak mě zavoláte, tohle budu chtít vysvětlit," s tím vyšel z pokoje.

Poslední komentáře
28.12.2007 21:59:06: annonym: No tak tohle se mě nestává, ale záleží na tom, jaký máš prohlížeč. U IE se ti stránka otevř...
28.12.2007 20:58:19: no jo, taky koukám, jen nevim, proč se mi před tím nezobrazily. Občas se mi tu taky neobjeví vůbec n...
28.12.2007 14:17:10: Annonym: No nevím jak Ty, ale já bych si na Tvém místě koupila silnější brýle, protože tahle povídka...
28.12.2007 13:17:41: Je to úžasný - ale bude to ještě někdy pokračovat ?????????????????????????????????
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.