Poison of love HP/DM

8.kapitola - Stále stejný Malfoy

Věnováno Cuce, neptej se proč. Je to z jednoho prostého důvodu, ty si vždycky uděláš čas a napíšeš mi komentář a za to ti děkuji! =) Jak už jste si mohli všimnout, v poslední době kapitoly vždy někomu věnuji, věnování je pro lidi, kteří mi píšou (pravidelně) komentáře. Nemyslím si, že je tak těžký napsat pár slov k tomu, co si o kapitole myslíte, ale pro někoho asi ano. Proto budu i nadále věnovat jednotlivé kapitoly lidem, kteří se 'utrhli' a pár slov mi zde zanechali, nebo mi jinak v mém psaní pomohli..! Opět je na konci autorská poznámka. Kapitola je krátká, tak mě za to neumordujte…

 Obetované, děkuji Darkness...

 

„Harry já..." nejistě začal Draco.

„Ať je to cokoliv, tak to neříkej," zarazil jej Harry.

„Ale já musím... Nechtěl jsem ho zabít... Já... Nevěděl jsem, co mám dělat," roztřeseným hlasem se začal plavovlasý chlapec svěřovat.

„Já vím, že bys ho nezabil," Harry se nepatrně pousmál.

„Ale já... Můj otec..." do hlasu se vloudil strach.

„Nevrátíš se k němu," rozhodně.

„Jenže já musím," tiše si povzdychl Draco.

„Nemusíš. Můžeš začít znovu, copak to nevidíš?" udiveně se na chlapce podíval Potter.

„Já... Nemyslím si, že bych na to měl... Nemůžu přece ze dne na den změnit strany," Draco sklopil hlavu. Pohledem studoval vzorek na dece.

„Tys ale nikdy nebyl na straně Voldemorta," Harry se nepatrně ušklíbl, když sebou Malfoy při zaznění jména Pána Zla trhl.

„Nepřešel bys, jen by ses konečně začal chovat, jako ty..." Potter ani nevěděl, co ho nutí takhle mluvit. Odkdy Malfoyovi věří? Odkdy je ochoten mu pomáhat, riskovat za něj..? Možná za to může ten dopis. Možná fakt, že nedávno dostal Draca ze spárů jeho sadistického otce. Možná i to, že se nechtíc do mladého kouzelníka zamiloval. Což by si ovšem ani za nic nepřiznal. Aspoň ne teď... Ještě ne...

 

„Snape mu řekne, kde jsem," promluvil opět plavovlasý chlapec.

„Na tom nezáleží, tady tě nemůže najít."

„Ale Snape..."

„Je to zrádce, nechápu jak mu můžou všichni věřit!" Harry začínal zuřit. Netušil, čím mohl Snape ostatní v Řádu přesvědčit o své loajálnosti.

 

Vždyť zabil Brumbála a oni mu klidně začnou znovu věřit. Malfoy se na tom podílel. Ale Draco by ho nezabil. Tak najednou je to Draco? Ještě nedávno jsi byl přesvědčen, že jakmile ho najdeš, tak ho zabiješ a teď je to Draco? Okolnosti se změnily. Ale nepovídej...

 

„Harry..?" opatrně do černovlasého kouzelníka šťouchl Draco.

„Co?"

„Vnímáš mě?"
„Jistě, jen jsem se... zamyslel," nejistě.

„Nad čím?" z hlasu plavovlasého mladíka byla patrná zvědavost.

„Nad te...Snapem," Harry se vzpamatoval dřív, než by stihl říct něco, co by to jakkoliv potupilo.

„Aha..." lehce zklamaný tón nešlo přeslechnout.

Na okamžik zůstali oba ponoření do vlastních myšlenek.

 

„Draco," začal Potter, prohlížejíc si mladíka naproti sobě.

„Proč ti to tvůj otec udělal?"

Malfoy, doteď si nervózně prohlížející vzorky na pokrývce, vyděšeně zvedl hlavu.

„Nemusíš mi to říkat," rychle jej ujistil Harry, když viděl chlapcovu reakci.

„Nechtěl jsem být... smrtijed..." tiché zaševelení.

„Ale... Proč jsi teda nepřešel k Brumbálovi? Proč jsi ho chtěl zabít? "

„Pán Zla by zabil mojí matku..." zoufale.

„Ale teď, když jsi tady, tak…“

„Ne, teď už jí nic neudělá,“ plavovlasý mladík zněl až příliš odevzdaně.

„Jak to?“ Harry nechápal.

„Moje matka… ona… to je jedno,“ Draco opět sklonil hlavu.

„Draco!“

„Je mrtvá stačí?! Otec… on… zabil jí,“ tichý vzlyk unikl s pevně sevřených rtů mladého Malfoye. Harry trochu vyjeveně na chlapce před sebou zíral. Netušil, co má dělat. Nechtěl Draca rozrušit, prostě byl jen zvědavý.  Teď ale tušil, že se ptát neměl, nebo alespoň ne teď.

 

„To mě mrzí… Já…“ netušil jak mladíka utišit.

Další nepatrné zavzlykání uniklo s bledých rtů. Plavovlasý mladík zvedl uslzený obličej. Šedé oči plné slz zoufalství, strachu a jakési nerozluštitelné emoce, se upřely na Pottera.

„Nevěděl jsi to…“ i když po tvářích mu stále tekly slzy, mluvil klidný tónem, jakoby před pouhým okamžikem nepodlehl emocím. Harry na chlapce lehce nejistě zíral. Draco jediným pohybem setřel slzy, na chvíli zavřel oči, aby je vzápětí mohl, již klidné, otevřít. Chyběl mu ten arogantní výraz, který nosil ve škole, ale jinak se tvářil jako ten ‚starý‘ Draco Malfoy. Harry té změně moc nerozuměl. Samozřejmě, už něco slyšel o tom, jak se Malfoyovi musí chovat, ale netušil, že je to tak… děsivé..?

 

„V pořádku, Pottere,“ Draco se uklidnil natolik, že byl schopen předstírat. Předstírat stejné chování jako celou dobu v Bradavicích. Stejné chování, jaké měl jako Malfoy mít.

„Draco… Co se děje?“ Harry tu změnu nechápal. Jistě, chápal, že Dracovi nebylo příjemné, když jej viděl brečet. Ale tak kvůli tom use nemusel začít chovat takhle…

„Jdi pryč.“

„Cože?!“

„Jdi pryč… Jsem unavený… Mohl bys odejít..?“ Draca stále dost velké přemáhání, aby Pottera vyháněl. Vždyť on doopravdy nechtěl, aby odešel. Chtěl ho mít u sebe. Chtěl ho sevřít v náruči. Chtěl… Ale to bylo jedno. Nikdy nezáleželo na tom, co chtěl. Vždycky bylo jen to, co mohl mít a mezi to Potter nezapadal. Pottera mít nemohl.

„Draco…“ Harry se zvedl. Naposledy se podíval na mladíka sedícího na posteli. Tak moc toužil potom vědět, co se děje. Chtěl plavovlasému chlapci pomoci. Ale nevěděl jak…

„Jdi…“ teď už to neznělo jako rozkaz. Draco byl unavený. Unavený vším, co se za poslední dny stalo. Co se stane.

Harry odešel. Jen doufal, že až se příště vrátí, bude Draco sdílnější.

 

 

 

Severus odešel z náměstí hned jak vyšel z pokoje kde ležel Draco. Nikomu neřekl kam jde. Byl rád, že mu uvěřili. Kdyby někomu řekl o tom, že jde nahlásit Draca, byl by s toho zbytečný zmatek, mohlo by se začít mluvit o tom, že doopravdy zradil. A to si nemohl dovolit. Pán Zla mu jasně nakázal získat si zpět důvěru Fénixova řádu. Severus si myslel, kdo ví jak to bude těžké, ale jak se zdálo, Lupin mu uvěřil hned a přesvědčit ostatní už takový problém nebyl. Jen s Potterem budou, jak se zdá, problémy. A teď ještě Draco. Snape netušil, co mohl mladý Malfoy udělat, že ho Lucius chtěl zabít. Jistě, Pán Zla dovolil Luciusovi, aby si svého syna vychoval. Dokonce mu povolil zabít Narcissu. Ale o zabití Draca nebyla řeč. Draca si Pán Zla příliš přál mít ve svých službách. Severus pochyboval, že o Luciusově eskapádě něco ví.

 

Snape, i přestože byl Dracovým kmotrem, neměl s ním nikdy příliš otevřený vztah. Severus si považoval Luciuse, ne snad proto, že by to podle něj byl nějak výtečný kouzelník, ale peníze holt vládnou světu. I kmotrem mladého Malfoye se stal více-méně z donucení, nebo spíš z podplacení…

 

Snape spěchal. Ne za svým pánem, ale za Malfoyem. Věděl, že bude zuřit, zvlášť když mu Potter vzal syna přímo před nosem. Severus jen doufal, že Potter Luciuse nezabil. Ale podle toho jak se tvářil, když ho viděl, pochyboval, že by chlapec měl za sebou vraždu.

 

Rozhlédl se kolem. Jakmile se přesvědčil, že jej nikdo nesleduje, přemístil se na Malfoy Manor.

 

Prošel sídlo. Luciuse našel ve sklepení, přesně jak předpokládal. Malfoy byl pořád v bezvědomí.

Sice už to bylo nějakou tu chvíli, co ho tak Harry zanechal, ale plavovlasý smrtijed se stále neprobral. Snape se rozhlédl po kobce, ve které byl ještě nedávno vězněn Draco. Trochu se otřásl při pohledu na kaluž krve, která tu jako jediná po Dracovi zbyla.

 

Jediným mávnutím hůlky probral Malfoye. Smrtijed se udiveně rozhlédl kolem. Poslední co si pamatoval byl okamžik ve kterém se chystal zabít svého syna. Postavil se. Nikde v temné kobce Draca neviděl. Za to spatřil Snapea, postávajícího opodál.

 

„Kde je?!“ zavrčel, sebral ze země svojí hůlku a přiblížil se ke Snapeovi, jakoby snad on měl jeho syna.

„Má ho Potter… Luciusi, co sis myslel? Mohl jsi ho zabít?!“

„Potter? Jak se k němu sakra dostal Potter?!“ nepříčetně.

„Netuším… Vysvětli mi to. Co jsi sakra dělal. To by se Mistrovi nelíbilo!“

„Je to můj syn, můžu si s ním dělat co já uznám za vhodný!“ vztekal se Malfoy, i když věděl, že Snape má pravdu. Pán zla by ho ztrestal, kdyby Draca zabil…

 

 

Pozn.: Tuhle kapitolu musím ukončit tady, protože další bude převážně o Dracovi a Harrym. Kdybych to začala psát už tady, tak by to pak bylo roztržený a to by bylo horší, než když to teď seknu… =)

Poslední komentáře
21.11.2007 19:06:20: Mania: Opět by se vztekal? Ty mu musíš dávat kapky. Chudák. Něe je to kluk. Jen to něj!Mistra nechám...
21.11.2007 18:30:20: Pajuška: Tak to pozor, Mistra si na paškál neber, to je vážená osobnost... Jinak, půjčit nechci, Tar...
21.11.2007 16:31:17: Chceš ho na dnešní a zítřejší noc půjčit? Dnes je u mě Lucius a zítra Mistr... XD
21.11.2007 16:13:41: *umírá smíchy*
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.