Smrťáci DM/RW

19.Kapitola - Skoro shledání

Uběhlo několik dnů, kdy o sobě Ron s Dracem neměli ani zdáni. Oba zůstávali ve svých pokojích. Ron z donucení, kdy se vídal jen se skřítkem, jenž mu nosil jídlo, pití a vše o co si řekl, až na noviny a podobné publikace. A Draco, kterej stejně znal tenhle dům nazpaměť nepovažoval za nutný kamkoliv vylézat, když u sebe nemá svého Rona.

Tak uběhl celý týden, kdy Lucius Malfoy nezvykle zůstával doma a dával bedlivý pozor, jak se oba chlapci chovají a hlavně jestli o sobě nemají ani zdání. Jenže právě dnes, když se Draco rozhodl projít po dlouhé době po zahradě, dostal Lucius zprávu od Voldemorta, že se má dostavit.

Malfoy starší odcestoval letaxem, skřítkové vařili oběd a Draco vyšel ze svého pokoje. Draco pomalu scházel po schodech a pobrukoval si známou melodii z mudlovského filmu, kterou kdovíkde zaslechl, když spatřil otevřenými dveřmi do knihovny cosi co jej zarazilo.

Na stolku před krbem ležel dnešní Denní Veštec. Kdykoliv jindy by na tom nebylo nic podezřelého, ale teď když věděl jak si jeho otec dává pozor, aby nespatřil žádné informace z okolního světa mu to přišlo víc než divné.

Buď už Malfoy začíná senilnět, nebo musel narychlo odjet. Draca popravdě ani nezajímalo, co vedlo Luciuse k téhle ,nedbalosti‘, daleko více se zajímal o to proč nemá vědět nic o okolním světě, proč se před ním poslední týden pečlivě skrývají všechny noviny a proč se jeho otec chová jinak, než kdy dřív?

Pomalu přešel do knihovny, obezřetně se porozhlédl, zda ho někdo nepozoruje a urychleně schoval noviny do kapsy. Po tomto manévru zamířil k sobě do ložnice, aby si mohl výtisk v klidu pročíst.

Sedl si na postel a rozložil noviny, hned na první straně ho do očí praštil veliký titulek:

Lucius Malfoy,vrah či únosce?

S nemalým zájmen se Draco dal do čtení.

Známý smrtijed Lucius Malfoy podle našich zpráv minulý víkend unesl či zabil svého syna Draca Malfoye a Ronalda Weasleyho syna pracovníka ministerstva Artura Weasleyho.

Podle údajů, které nám poskytl blízký zvěd u smrtijedů se Lucius Malfoy vrhl do kopky,kde Vy-víte-kdo oba chlapce věznil a jednoho po druhém zavraždil,poté i s jejich těly zmizel neznámo kam. Lucius Malfoy se již týden neobjevil na veřejnosti.

Článek ještě pokračoval několika úvahami o tom, kde by mohl Malfoy být a co s těly udělal, ale Draca to již dál nezajímalo. V hlavě mu kolovala jen jedna myšlenka. Kde je Ron, když ne u Voldemorta? Má ho opravdu jeho otec? Proč mu to neřekl? Co měl jeho otec v plánu?

Zvedl se a začal přecházet po místnosti, začal nahlas přemýšlet a skládat různé teorie.

„Pokud je pravda co píšou v novinách je Ron u otce.“

„Jenže nemůžu přece věřit všemu co píšou v kde jakým plátku.“

„Co, když mají pravdu, kde by mohl být, kam ho mohl Lucius schovat, aniž bych o tom věděl, vždyť byl celý týden doma…“

„DOMA!“ zvolal náhle a vrhl se ke dveřím.

Na chodbě se zarazil, kam teď? Nakonec se pustil po místnostech.

Po několika hodinách se dostal k méně používané části panství. Neúspěšné hledání jej už pomalu zmáhalo, náhle však zaslechl hlasy. Byl to hlas jednoho jejich domácího skřítka a Rona, jeho srdce zaplesalo, opravdu ten druhý hlas patřil Ronovi.

Hlasy se dohadovali, tedy spíš Ron pomalu zvyšoval hlas, skřítek jen vyděšeně odpovídal, nebo lépe řečeno jen opakoval slůvka, nevím a nesmím říct.

Draco se zaposlouchal. S mírným údivem zjistil, že se Ron dožaduje vědět, kde je on Draco. Nebo chce aspoň vědět, proč jej tady drží. Očividně nedostal od skřítka pádnou odpověď, protože za chvilku byl slyšet zvuk rozbíjejícího se nádobí.

Draco se skrčil víc do stínu, když bouchli dveře a kolem něj si to pelášil vyděšený skřítek.

Když si byl jistý, že je skřítek pryč, zamířil ke dveřím, od Ronova pokoje. Vzal za kliku, bylo zamknuto.

„Kdo je to?“ ozval se z vnitřku hlas Dracova milence.

„Rone?!“ slabě vykřikl Draco a zalomcoval klikou jak se chtěl dostat dovnitř.

„D-Draco?“ nejistě se zeptal zrzek.

„Jo, sem to já. Nemůžeš ty dveře nějak otevřít?“ zbytečně se zeptal Malfoy,už předem znal odpověď.

„Ne. Ten skřítek to vždycky nějak zamkne…,“ nechal nedokončenou větu Ron.

„To je blbý to neotevřeme,“ povzdechl si blonďák a sedl si za dveře.

„Jak si tady dlouho?“ napadlo náhle Draca.

„Několik dnů, nevim přesně, řekl bych týden,  nebo tak nějak,“ ozvala se odpověď ode dveří.

„Dráčku, proč nás tady drží? Stejnej efekt to přece mělo ve vězení ne? Nebo to má bejt další zkouška?“ nechápal Ron.

„Nevím, ale ve Věštci píšou, že o tom smrtijedi neví, tak opravdu nemám zdání proč sme tady,“ smutně odpověděl Draco.

Ještě nějakou dobu se bavili, když se Ron zeptal.

„Co budeme dělat?“

„Zkusíme hrát tu jejich hru, musíme dělat, že o sobě nevíme, že si myslíme, že ten druhej je mrtvej, jo?“ napadlo Draca.

„Dobře, jenže k čemu to bude?“

„Budu sem moct chodit, jenže jakmile zjistí, že o sobě víme, tak tě můžou zase někam převést a to bych nepřežil, nevědět co je s tebou,“ vysvětlil Draco.

Poslední komentáře
26.05.2007 23:25:13: smiley${1} Dufam, ze ta doba nebude moc dlha....smiley${1}
26.05.2007 11:30:27: cuca-pokračování se dočkáš, ale asi až za nějakou dobu...
25.05.2007 23:27:50: Dockám sa este vobec pokracovania?smiley${1}
19.05.2007 20:10:04: Heeej smiley a kedy bude pokracovanie??? smiley Ved to je teraz ze DOST napinave, tak nech to pokracuje....
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.