Střípky lásky HP/SS

13.kapitola - Osud hledaje štěstí zanedbává vlastní ochranu

Původně bylo v plánu Harryho znásilnit, ale to by Blanch zase ohrnovala nos, takže protentokrát bez znásilnění... XD
Severus seděl na zemi ve svém bytě, neměl zde ještě žádný nábytek. To při odchodu od Harryho nepromýšlel, teď viděl, že to byla chyba.

Myšlenky se stočily k černovlasému mladíkovi. Kde je? Co se mu stalo? Je v pořádku..?
Severus netušil, ale různé představy, které s mu objevovaly v mysli jej náležitě děsily. Představa Harryho, kterak trpí. Harryho zavřeného v nějakém zatuchlém sklepení.

Ano, bál se o něj. O to víc, když si uvědomil, že za Harryho únosem bude nejspíš nějaký ze smrtijedů, které se nepodařilo chytit. Nebo snad ne? Mohl to být některý z těch, kteří mladého bystrozora v noci v Azkabanském vězení proklínali? Mohl to být některý z nich?
Severus netušil, zda bylo možné, aby některý z chycených smrtijedů utekl. Vždyť o tom by se Harry přece zmínil.
Nebo by o tom četl v novinách. Ano, určitě by se o tom dozvěděl. Ale co když ne?

Snapeovi se v mysli vybavila matná vzpomínka na článek v Dením Věštci, vlastně jej ani pořádně nečetl. Bylo tam cosi o tom, že další z dříve odsouzených smrtijedů byl propuštěn. Tehdy ten článek Severuse nezaujal, ale teď... Uvědomil si, že si jej měl přečíst. Zjistit koho propustili a na základě jakých informací.

Když odcházel z Harryho domu uvažoval o tom, že se pokusí mladíka najít. Ale teď, když tak seděl v ztemnělém pokoji, věděl, to to dost dobře nebude možné. Ne snad, že by se vzal touhy po Harrym, ale... Kde jej měl hledat? Kde?! Netušil...
Kdyby měl nějakou stopu, něco, čeho by se mohl chytit.
Navíc nemohl jen tak přijít na ministerstvo a vyptávat se. Vždyť stále byl smrtijedem, co na tom, že propuštěným. Kdysi sloužil straně zla a to teď rozhodně nebylo ku prospěchu.

Snapea také napadlo, že to mohl být někdo, na jehož případu Harryho pracoval. Ale tuto možnost zavrhl skoro okamžitě. Co věděl, tak mrtvý kouzelník, který nyní ležel u Pottera v domě, s ním spolupracoval a pokud unesli Harryho, neznamenalo to snad, že mělu unést i jeho? Navíc, Harry se netvářil tak, že něco tuší, když zjistil, že se mu někdo promenádoval po domě.
Ne, Severus nepochyboval, že to byl ten, jehož propustili z Azkabanu. Ale jak nyní zjistit, kdo to byl a kde se nachází?

***

Uplynul týden.
Severus žil z pěnez, které si vypůjčil od Harryho. Když odcházel z jeho domu v náhlém osvícení jej napadlo vzít si mladíkův klíček od trezoru. Nyní si nechával malé částky posílat na svojí novou adresu. Věděl, že nemůže utratit moc, přeci jen by to bylo příliš nápadné, vzhledem k tomu, že Potter nebyl k nalezení. K jeho neskonalému štěstí se ovšem skřeti nikdy moc nestarali o to kdo si z trezoru peníze bere, stačilo mýt klíč a ten Severus měl, když si tam zašel zažádat o posílání pravidelných rent.

Mohl teda žít, aspoň nějakou dobu, v klidu.

Celý ten týden se snažil najít nějaké řešení. Uvažoval nad tím, kde by Harry mohl být. Avšak nedostávalo se mu žádných spásných nýpadů.
Netušil kam se vrtnout. Kde hledat...
Snažil se najít starý výtisk Deního Věštce, aby si pozorně přečetl článek, ke kterému nyní směřovaly všechny jeho myšlenky. Ale právě tento výtisk jako by se propadl do země. Nikde nebyl k nalezení a aby si Severus dovolil zajít do redakce Deního Věštce a vyptávat se tam, na to byl až příliš podezřívavý a opatrný.
Napadlo ho zeptat se v jednom z mála kouzelnických archivů. Avšak tam mu bylo sděleno, že výtist se zde objeví až měsíc od vydání. To znamenalo nejdříve za čtrnáct dní a ty Snape neměl. Harry je neměl...

Začínal být zoufalý. Týden a žádný pokrok.
Černovlasý bystrozor mu den ode dne chyběl čím dál tím více.
Chyběl mu mladíkův smích, který narozdíl od jeho studentských let slýchával tak málo. Pohled smaragdových očí, když na něj pohlédl. Ano, chyběly mu dokonce i hysterické alkoholové výstupy....
Chyběl mu prostě Harry.

Seděl na židli, kterou si koupil před pár dny. Přeci jen uznal, že v nevybaveném bytě žít nemůže, i kdyby to bylo jen dočasné řešení, než najde Harryho. Pak měl totiž v plánu se k němu přestěhovat zpět. Nehodlal ho nechat opět samotného...
Za Potterovy peníze si ve výprodeji koupil obyčejnou židli, stolek a postel, na které se jakž-takž dalo spát. Ovšem v posledním týdnu se spánku moc neoddával. Myšlenkami byl stále u Harryho. Předtím si vůbec neuvědomil, že mu na mladíkovi tolik záleží, nechtěl si to uvědomovat. Ale teď, když si nemohl být jistý, jestli ho ještě někdy uvidí... Přál si ho mít u sebe. Jenom ho tady mít. Vědět, že je v pořádku...

Rozevřel Deního Věštce, kterého si byl před chvílí koupit, nemohl si jej nechat posílat, byl v mudlovské části města a nechtěl budit přílišnou pozornost.
Pohlédl na úvodní stránku a strnul. Titulek, který tam byl mu doslova vyrazil dech.HARRY POTTER VRAHEM?Severus se dal do čtení.Dnes brzy nad ránem byla v domě Harry Pottera, známého bytrozora, nalezena mrtvola Johanese Florana, bystrozora-adepta, kterého měl na strarosti právě Harry Potter. Podle svědectví Potterovo mudlovských sousedů se v domě již několik dní nikdo neobjevil. Na Ministerstvu nikdo netuší, kde by se mohl nacházet. Ani v práci se již několik dní neobjevil, informoval nás zdroj z Ministerstva.

Donesla se k nám informace o tom, že spolu výše zmínění bystrozorové měli nevydařený románek.
Je snad možné, že se v domě odehrála hádka, která vedla k vraždě?


Ministerstvo se k této věci nechce oficiálně nijak blíže vyjádřit. Ze zdroje jsme se však dozvěděli, že Potter bude vyšetřován pro podezření z vraždy.
Pátrá po něm většina bystrozorů, v momentě, kdy jej naleznou, bude Harry Potter deportován do Azkabanu, kde bude čekat na rozhodnutí soudu...
Snape dál nečetl. Jen zíral na noviny. Nemohl uvěřit tomu, co tam psali. Vždyť se tam ani jednou nezmínili o tom, že Harry je unesený. Ano, museli spekulovat, ale proč je nenapadla i tato možnost?
Ihned jej označili za vraha a přitom...
Severus tomu nemohl uvěřit. Celá kouzelnická spoelčnost si teď bude myslet, že chlapec-který-zachránil-svět je vrah.

Rozhodl se jednat. Nemohl sice přesvědčit Ministerstvo, aby Harry hledalo jako oběť a ne jako vraha. Ale mohl ho najít dřív a pak bystrozorům dát skutečného vraha.
Musel najít ten článek. Musel zjistit, proti komu stojí. Zjistit, kde se nachází by nemělo být až takový problém.

***

Netušil, co se stalo.
Nevěděl kde je, s kým je. Co se děje?

Seděl na chladné zemi. Netušil, zda je v nějaké místnosti, v domě, či venku. Kolem byla neprostupná tma.
Pokusil se vstát na roztřeseně nohy. Rukama mával kolem sebe, snaže se najít něco, čeho by se mohl zachytit. Marně.

Tma, jen tma a nic víc. Všude kolem.
Několikrát zamrkal, doufal že si zvykne ne tmu a uvidí. Přiložil si ruce těsně před oči. Nic. Neviděl nic, než tu tmu...

Co se stalo? Kde je?
Otázky bez odpovědí.

Sedl si na zem a zavřel oči. Nyní mu byly k ničemu. Hledět na tmu bylo tak deprimující, vyvolávalo to vněm paniku a strach z dalšího osudu.
A on nemohl panikařit. Ne teď. Byl přeci bystrozor, musel se umět s takovou situací vypořádat.
Zavřel oči a zaposlouchal se. Musel přeci něco slyšet. Nebylo možné, aby tu bylo takové ticho.

Ve tmě slyšel jen svůj dech, který se mu po chvíli podařilo zklidnit.
Zadržel jej. Musel slyšet ještě něco. Musel... Doufal, že ještě něco uslyší. Jakýkoliv zvuk, který by mu dal nějaký signál kde je a co se děje.

Zoufale otevřel oči. Opět hleděl do tmy.

Uvnitř v mysli věděl, že je to následek nějakého kouzla. Mocné kletby.
Ale když tady tak seděl a musel čelit následkům. Vědění toho, že to možná není skutečné mu nijak nepomáhalo.
Panika v něm opět vzrůstala. Jak se měl bránit, když nevěděl čemu?

V mysli se mu vynořilo pár posledních vzpomínek.
Viděl Florana. Mrtvý...
Věděl to, i když jej neviděl padnout.
Ne. On byl omráčen dřív, než útočník zabil druhého bystrozora.
Ale kdo byl oním útočníkem? Kdo, jen kdo?
Netušil. Věděl, že spatřil jeho tvář. Ale zdála se být zahalena mlhou.

Severus...
Ani netušil, proč se jeho mysl obrátila k milenci, který jej odvrhl.
Pro tento okamžik byl rád, že Severus odešel. Že nebyl doma a nepotkal jej stejný osud jako jeho, nebo jako Florana. Nepřežil by, kdyby se Severusovi něco stalo. Přiliš mu na něm záleželo. Příliš ho miloval.
Ne, Severus musel být v pořádku.
Uvnitř snad až doufal, že jej Severu hledá. Že zjistil, že není tam, kde má být a že po něm pátrá. Ale... Ne. Nemohl se spoléhat na to, že jej Severus najde. A i kdyby jej hledal, mohl jej nechat, aby se vystavova nebezpečí? Kvůli němu...
Ne!
Musel se odsud dostat dřív, než útočníka napadne nějaká spojitost mezi jím a Severusem.

Harrymu se v mysli vynořila útočníkova věta: "...pochybuji, že by právě Potter byl nevěrný..."
Věděl snad o Snapeovi? Věděl?! Hrozilo Severusovi nebezpečí?

Potter se odhodlaně postavil. Musel se odsud dostat. Nemohl dovolit, aby se něco stalo Snapeovi.

***

Snape přešlapoval před redakcí Deního Věštce.

Před chvílí zde potkal zaměstnance novin, který mu stále ještě dlužil pár maličkostí.
Nyní čekal až přijde a přinese mu výtisk, který potřeboval.

Naštvaně si prohlížel tváře kolemjdoucích. Na některých z nich viděl opovrhání, to byli ti, kteří věděli kým je. Ti ostatní o něj sotva zavadili pohledem. Ale to mu nevadilo. Nechtěl budit přílišnou pozornost. Už takhle mu bylo jasné, že se na Ministerstvo dřív nebo později donese, že de něco chtěl. Lidi se začnou ptát, co mohl propuštěný smrtijed hledat v novinách.
Projdou články, stejně jako on, a uvidí co hledal.
Snapeovi bylo jasné, že jim to dojde. Sice nechtěl být spojován s druhým smrtijedem. Ale přeci je... Třeba to dopomůže k tomu, aby byl Harry zbaven viny.

Ne, tím se teď nemohl zabývat. Předně musel mladíka najít a pak se, spolu, postaví Ministerstvu.

"To je dost," zavrčel na muže, který právě vyšel ze dveří redakce.
Ten mu jen cosi odsekl, vtiskl mu do rukou noviny a zmizel v budově, nechtě, aby jej se Snapeem někdo viděl pohromadě.

Severus neváhal a přemístil se poblíž místa, kde nyní bydlel. Projednou si nelámal hlavu s tím, zda jej spatří nějaký mudla. Chtěl být v bytě a v klidu si pričíst článek o propuštěném smrtijedovi. A podle toho se zařídit.
Pochyboval, že by propustili někoho, na koho měli velké množství důkazů.
Nebo snad, že by prospustili smrtijeda, který měl příliš blízko k Temnému pánovi. Ale jeden nikdy neví.

Severus si v hlavě převaloval jména těch, kteří byli v Azkabanu zavření a kteří by po propuštění mohli mít ještě tolik sil k tomu, aby unesli vycvičeného bystrozora.

Došel do bytu. Sedl si na židli. Rozložil noviny.
Po chvíli pátrání našel to, co hledal. Článek o propuštění smrtijeda. Byl podstatně kratší, než když propouštěli jeho. Nejspíš to už nebyla taková senzace.Pozn.: Normálně sem už úplně mimo, když jsem psala, že Harry bude deportován, tak jsem tam napsala "aportován" a až pak sem si uvědomila, že to asi opravdu ne... XD
Jinak, ten novinový článek berte s nadhledem, už v předchozích povídkách jste se mohli přesvědčit, že tohle mi prostě nejde.
Poslední komentáře
28.03.2008 14:02:33: No.... Ehm... Zaujimava kapitola! Ale jedna vec mi tam proste nesedi. Ako si mozu o Harrym myslit, z...
27.02.2008 23:20:47: Nene, to já si s radostí nechám pro sebe. A stejně si nemyslím, že něco tuším. Já mám víc představ a...
27.02.2008 21:48:31: Bellatrix: No samozřejmě smiley já psala PW, byla to reakce na Blanch a její PW povídku, to je zkratka...
27.02.2008 21:30:31: Mania:Kruci jistě že PWP! Co jsem napsala za ptákovinu?*podívá se níž*..jistě, oprava! Tři písmena P...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.