Střípky lásky HP/SS

26.kapitola - Osud? Nemožné...

Věnováno: Tereznik
Upozornění: 15+
„Seve...“ nechápavě zíral na postavu před sebou, neschopen uvěřit tomu, co vidí. Opravdu to byl on? Ale jak by to bylo možné? Co by tady dělal?

„Pojď. Musíme pryč, rychle, než někdo přijde,“ Severus, nebo přinejmenším ten, který se mu až neuvěřitelně podobal, jej opatrně vyzvedl na nohy.
„Severusi...“ Nebyl připravený na to stát sám, nebo snad to bylo jen tím, že byl až příliš vystrašený, překvapený, kdyby nebylo postavy před ním, skončil by opět na zemi.
Černovlasý muž si povzdechl. Pak se bez dalších slov posunul blíže k mladíkovi, jemně jej chytl pod koleny a vyzvedl do své náruče.

„Ne. Pusť mě...“ Najednou jakoby mu něco došlo, jakoby si uvědomil, že tohle není úplně správné. Přeci nemohl jenom tak někomu věřit. Jenže neměl dost sil na to, aby něco udělal. Ztěžka vypravil těch pár slov, natož aby se třeba snažil pohnout, vyprostit z pevného sevření.
„Pšššš...“ černovlasý muž s mladíkem v náručí vyšel ze dveří.
Nezamířil však směrem k východu, ani do některých vyšších částí Azkabanu. Mířil přesně na opačnou stranu. Kamsi dolů. Do míst, kterým se všichni vyhýbali.

„Ne... Severusi...“ Vlastně ani nevěděl, proč se snaží. Neměl už skoro žádnou sílu. Netušil, zda je ten muž Severus, spíš nebyl. Ale co s tím měl dělat? Nemohl nic... Mohl jen čekat a doufat.

Harry otevřel oči. Trochu nechápavě se rozhlédl kolem sebe. Ani si neuvědomoval, že by byl v bezvědomí. Avšak podle toho, jak se jejich okolí změnilo se zdálo, že musel být mimo nějakou tu chvíli. Tady to již skoro ani nevypadalo jako Azkaban. Spíš jako cesta do pekel.

Pokusil se pohnout z nepohodlné polohy. Tělem mu ihned projela vlna bolesti. Zaúpěl. Černovlasý muž, v jehož náručí stále ještě spočíval, netrpělivě zamlaskal. Dál si však mladíka nevšímal.
Potter nevěděl, co si o tom má myslet. Chtěl by mít jistotu a vědět, kdo je jeho zachráncem. Tedy, zachráncem. Ještě záleželo na tom, co s ním onen člověk udělá. Vlastně teď ani nebylo důležité kdo to je a proč jej odnáší z jeho cely. Nebyl schopný se jakkoliv bránit ani vyptávat. Důležité bylo, že už nemusí jenom nečinně ležet v potemnělé kobce a čekat až se opět ozvou kroky jeho trýznitelů.

V těch krásných momentech, když šli rovně a jeho tělo se tak nebylo nuceno jakkoliv hýbat, měl možnost uvažovat nad tím, co se kolem něj děje. Nemusel myslet na neustálou bolest, jterá aspoň v těch chvílích o něco polevovala.
Kam směřovali? Pokud byl jeho zachránce někdo z venku, tak měl přístup do Azkabanu a tím pádem by měl mít i přístup ven. Proč tedy směřovali do Azkabanského podzemí?

Cítil neuvěřitelné horko, které z podzemí vycházelo. Zároveň však pociťoval v duši chlad, který dával jasně najevo, že právě v oněch místech bude velké skupenství mozkomorů, možná i jiných temných stvořeních. Kdo ví. Nikdo tam mnoho mnoho let nebyl. Bylo dokonce možné, že od postavení Azkabanu tam nebyl nikdo. Vlastně... Azkaban byl postavený na skále, ta tady tedy musela už být předtím. Mohlo zde tedy být i ono podzemí a kouzelníci, ze strachu tam jít a třeba vyhnat to, co tam žilo, jej nechali, nekontrolovali...

Dál a dál, hlouběji a hlouběji.
Harry se už ani nesnažil na sebe upozorňovat. Pohyboval se na hranici mezi vědomím a bezvědomím a jeho zachránce jakoby to vůbec nezajímalo. Jakoby jej on nezajímal.
Nyní již nepochyboval o tom, že to není Severus. Ten by se takhle nechoval. Jistě by mu pomohl od bolesti, zajímal by se jak mu je, vysvětlil by, co se děje.
Třeba ale nemohl. Třeba na ně nechtěl zbytečně upozorňovat. Jenže bylo ještě vůbec možné, že si nikdo nevšiml, že Harry není ve své cele..?
Přeci tam každý dne chodil smrtijed, ten by jistě někomu řekl, že jeho drahá oběť není na svém místě.
Bylo vlastně s podivem, že za nimi již neběží všichni bystrozoři, kteří na Azkabanu v této době hlídají.

***

Severus seděl v pokoji, před sebou měl rozložené noviny a nemohl uvěřit tomu, co v nich četl. Co v nich četl posledních několik dní.

Události posledních dní zamýchaly kartami všech lidí. Všechny osudy jakoby se začaly psát znovu. Na Ministerstvu kouzel se náhle vyměnili všichni vedoucí pracovníci, včetně ministra kouzel. Zdálo se, že Denní věštec na něj vypátral několik rozpoluplných informací, včetně množství aférek a ministr se raději rozhodl odstoupit. Kdo ví, kdo byl oním tajným zdrojem, který Denní věštec neustále uváděl. Avšak jak se zdálo, jeho informace byly zcela pravdivé, až to bylo děsivé.

První věc, kterou udělal ministrův nástupce byla právě ona výměna věškerého vedení.
Nyní na nejvyšších pozicích byli sice nezkušení kouzelníci, zato však dávali ve všem za pravdu nyní všemocnému ministrovi. Věškeré, podle něj správné, reformy mu podepsali, schválili a ještě k tomu nezapomněli zametat stopy, aby si kouzelnická společnost myslela, že vše, co nový ministr udělá je jen a jen pro jejich dobro, pro jejich bezpečí, ochranu, lepší život...

V prvním jednání se také dostalo na Azkabanské vězení a na jeho vězně. Nový ministr seznal, že vězení je již zastaralé a pro svůj účel zcela nevhodné. Nepochybně o tom věděl své. Jak Severus z dobrých zdrojů zjistil, byl nový ministr během první války s Lordem Voldemort také vězněn. Navzdory tomu měl nyní vést anglickou kouzelnickou společnost. Jakoby se na jeho dávné hříchy již pozapomnělo. Nebo spíš... Nikdo neměl odvahu to náhle teď vytahovat, když se tento muž stal tak mocným.

Bystrozoři hlídající v Azkabanu byli ze dne na den propuštěni, nebo převeleni na jiná pracovní místa. Vězni, kteří neměli doživotní trest, byli povětšinou propuštěni, nebo převedeni do jiných věznic. Vězni, kteří měli doživotí, nebo kteří byli dle nového ministra kouzel zcela nevhodní pro společnost byli ponechaní v nyní nestřeženém Azkabanu. Samozřejmě bez možnost se tamodsud dostat. Jakékoliv lodní spojení s pevninou bylo rázem přerušené a jak bylo známo, z Azkabanu jiná cesta nevedla.
Z pevnosti se tak náhle stala časovaná bomba plná těch nejkrvelačnějších monster, která ještě měla tu možnost žít.

Bohužel, co ministr ani nikdo jiný nedomyslel bylo, co z mozkomory. Zatím se drželi v Azkabanu. Přeci jen zde stále měli svůj příděl nešťastných duší. Avšak, co až vězni zemřou, což se dříve či později stane. Dojde potrava, zabijí se navzájem, nebo prostě jen zešílí. Co potom? Kdo ví. Tohle teď Severus rozhodně řešit nechtěl. Musel řešit závažnější věci. Musel řešit Harryho.

Z novin se dočetl, že seznam propuštěných je k nahlédnutí na Ministerstvu kouzel. Ač se mu tam sebevíc nechtělo, musel se tam vydat a zjistit, jak je to s Harrym. Pokud byl propuštěný, což by bylo až příliš krásné, tak už snad budou mít po starostech. S novým ministerstvem nemuseli ani řešit zda je Harry vinný, či nikoliv. Mohli by se přestěhovat a žít šťastně. Daleko od rozpoluplných událostí v Anglii.
Pokud byl Harry jeden z těch, kteří šli do jiných věznic, tak zde byla šance, že bude propuštěn v blízké době. Možná pár let. To by mohli přežít. Vždyť v ostatních věznicích nebyli mozkomoři. Nebyli tam smrtijedi. Bylo tam také zlo, samozřejmě. Ale v tak malé koncentraci, že by to někomu jako je Harry Potter, chlapec, který zabil Pána zla, nemusel vůbec zaznamenat.
Jenže... Jenže, co kdy ne? Co když jej nepropustili ani není v jiném vězení? Co když je stále na skále uprostřed moře? Co pak?
Měl Severus nějakou šanci na jeho záchranu? Mohl mu nějak pomoci? Netušil... Každopádně teď se o dění v Azkabanu nikdo příliš nezajímal. Pár opovážlivců namítalo cosi o nerozvážném kroku nového ministra, tím to však haslo. Jakoby i kouzelnická společnost byla ráda, že se odpovědnosti za Azkaban zbavila. Místo bylo příliš temné a skončit v něm mohl každý. Bylo lepší, když tato vidina zmizela.

Musel jednat rychle. Než si někdo uvědomí jak bláhový byl krok vězení ponechat napospas osudu. Nebo než nějaký koumák svrhne nynějšího ministra. Nebo prostě jen než Harry ztratí chuť dál žít. Než někdo za něj rozhodne...

Rozhodl se rychle. Ještě potřeboval několik nejdůležitějších věcí a mohl vyrazit. Hlavní bylo najít cestu zpátky, která takřka neexistovala.

Ještě zjistit fakta. Třeba nakonec nic z toho nebude potřeba...

***

Harry sledoval tvář muže nad sebou. Byl zvědavý kdo to je. Již věděl, že to není Severus a každým okamžikem se dozví za tomuto člověku může věřit, než zda se má již smiřovat s jistou smrtí.
Jedno ale nechápal, pokud jej tenhle člověk chtěl zabít, proč jej jednoduše neponechal v cele. Dříve či později by zemřel tam. V jeho případě nejspíš již dříve...

Sledoval rysy obličeje, které se pomalu měnily. Nebyl to nijak drastický přerod, Harrymu bylo jasné, že ještě pár chvil potrvá, než se osoba zcela změní.
Kdo to jen mohl být..?
Třeba se mýlil. Třeba blouznil. Třeba to byl Severus... A třeba leží stále u sebe v cele a tohle všechno se mu v jeho pomalu nastávající pomatenosti jenom zdá...

***

Severus stál v budově ministerstva kouzel. Před ním za stolkem seděla nepříjemně vyhlížející úřednice, která jej již hodnou chvíli přejížděla zkoumavým pohledem.

„Chtěl bych se zeptat na vězně z Azkabanu,“ začal Severus. Necítil se zde příliš jistě. Přeci jen stále měl status propuštěného smtijeda a to poměrně známého propuštěného smrtijeda. Jak bylo známo lidé neodpuštějí tak rychle a tak snadno.

„Jméno!“ vyštěkla žena za stolkem. Dle mudlovského způsobu měla před sebou počítač. Na rozdíl od mudlovkých však nebyl zapojen do elektřiny, ale byl poháněn kouzlem speciálně pro tyto účely vytvořeným.

„Harry Potter,“ zamračeně sledoval, jak žena naťukala jméno do klávesnice před sebou. Neuniklo mu, jak se předtím ušklíbla, jistě, jméno Potter ještě stále na sobě neslo jisté znaky. Severus jen netušil, zda je žena Harryho příznivkyní, nebo ospůrkyní. No, na tom vlastně nezáleželo. Poslední dobou byl Harryho nepřítelem skoro každý, ač k tomu většina z nich neměla ani právo, ani důvod.

„Není tady.“
„To znamená co?“
„To znamená, že tady není.“
„A kde teda je? Propuštěný? V jiném vězení?“ vyptával se, nechápaje, co se mu nepříjemná žena snaží říct.
„Ne. Pan Potter nebyl propuštěn z vězení. Nebyl totiž přítomen v době, kdy se o tomto rozhodovalo.“
„Cože?“
„Nebyl v Azkabanu, když se rozhodovalo, kdo tam zůstane a kdo ne.“
„Jak nebyl v Azkabanu? Kde byl?“
„Jak to mám vědět?“
„Počkat. Harry Potter byl odvezen do Azkabanu, ano?“

Žena jej zamračeně sjela pohledem, pak opět naťukala cosi do klávesnice.
„Ano, je to tady. Před několika dny, to sedí, ale teď tam není a ani předtím tady není.“
„Jak není? Nemohl přeci zmizet?“
„Možná utekl, jako ostatně mnoho před ním,“ pokrčila rameny.
„Co? Z Azkabanu se přeci nedá jen tak utéct!“
„Vážně? No, vy to vlastně víte lépe než já.“

Severus vzteky zatnul ruce v pěst.
„Kde teda je?“
„Možná stále v Azkabanu,“ další nepříjemné pokrčení rameny, očividně jí její práce nejen, že nebavila, ale ani nezajímala.
„Jak by mohl být v Azkabanu, když jste teď řekla, že tam nebyl, když se rozhodovalo o tom, kdo tam zůstane a kdo ne?!“
„To se mě neptejte, takové informace nemám k dispozici.“
„A kdo je má?“
„Nikdo.“
„Cože?!“
„Nyní nemá nikdo přehled o tom, kdo je a kdo není v Azkabanské pevnosti,“ rádoby milý úsměv.
„Nyní, když mě omluvíte, mám ještě další práci.“

Snape naštvaně vypochodoval ze dveří. Co si o tom měl myslet? Buďto ta ženská byla naprosto natvrdlá, nebo ministerstvo vážně nevědělo, kdo je volný, kdo v Azkabanu a kdo v jiném vězení. Vypadalo to, že nová vláda nastolila totální chaoz.

***

Harry sledoval černé vlasy, kterak hnědnou a pomalu se mění ve světlé až po jasně blonďaté. Zatím stále muž jej položil na zem. Potter tiše zaúpěl. Tělo jej neuvěřitelně bolelo. Nebyl schopný se pohnout, natož něco udělat. Mohl jen ležet a sledovat člověka, který nyní stál kousek od něj.
Vše se zrychlilo. Rysy se měnily, tvář dostávala nové rozměry. Stejně tak tělo, které se měnilo úplně od základů.

Netrvalo dlouho a před zoufalý překvapeným a nechápajícím mladíkem stála plavovlasá žena. Zlověstně se usmívající dívka, kterou doufal, že už nikdy nebude nucen spatřit.
Poslední komentáře
07.02.2009 21:07:51: Teď mě Severus teda zklamal. Tak dlouho váhat se záchranou Herryho smiley Už, aby ho zachránil! Beztak...
04.02.2009 22:07:42: "hází psí očka" prosím kapitolku... prosím prosím prosím... já se tak těším...smileysmileysmileysmileysmiley...
01.02.2009 22:34:15: Já jsem celou doubu doufala že je to Severus. Prosím udělej něco s barvou textu když píšu text tak n...
28.01.2009 22:43:17: Tvou snahu oceňuji...smileysmileysmiley Já bych si to taky nepamatovala, ale v jednom slohu jsem to měla a...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.