Jednorázovky

Jak krásné je začít znovu, jak těžké je opustit život minulý…

Obsah: Poslední rozloučení, je vždy tak důležité?
Hlavní postavy: Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Draco Malfoy
Varování: není
Upozornění: infantilní, krátké
Na motivy: není
Autor: Povídka je psaná hodně dávno, tak podle toho také vypadá
Povídka je obetovaná
Sedí u jeho postele, jako každý jiný den. Ale dnes je to jiné, dnes je tu naposledy. Strávila zde, v tomhle nemocničním pokoji, tři roky. Tři roky doufala, že se probere a budou spolu žít tak, jak si kdysi slíbili.

Teď tu sedí a hledá slova, kterými by ospravedlnila svůj čin, možná v duchu doufá, že tentokrát, právě proto, že to je naposledy, tak promluví. Jenže on mlčí. Mlčí a kouká za ní, někam do zdi, stejně jako všechna ta léta, kdy za ním, jako jediná, chodila.

„Víš, já... Vím, možná dělám chybu, ale nemyslím si to. Vždyť, on tu byl, víš a já... Nejspíš jsem se opravdu znovu zamilovala. Doufám, že mi budeš moci někdy odpustit. Miluji ho, sice ne tak, jak jsem milovala tebe, ale přesto, je v tom citu to, co tam má být. Věřím, že s ním budu šťastná. Je mi to líto... Tak líto…

Rozbrečí se, ani netuší proč, možná pro pocit viny, že ho tu nechává napospas osudu, ale ona nemůže jinak. Nemůže už dál trápit sebe, nemůže už dál trápit muže, kterého si chce vzít, nemůže trápit ani dítě, které nosí pod srdcem. Nemůže a ani nechce.

Ví, že jakmile odejde, už nikdy se sem nevrátí, nepřijde ani nikdo jiný, protože muži, vlastně ještě chlapci, ležícímu na nemocničním lůžku, už nikdo jiný nezbyl. Ale všimne si toho mladík vůbec? Všimne si, že jeho pravidelná, každodenní návštěvnice tu už nikdy nebude..? Jistěže nevšimne, ale to dívce nebrání, prožívat pocit viny.

Zvedne se.

„Odchází, já... Doufám, že budu šťastná, myslím... Já doufám, že si to taky, už zasloužím. Sbohem…Rone…

Naposledy se skloní a políbí chlapce na bezhlesé rty, v duchu doufá, jistěže doufá. Chce, aby jí v tom zabránil, pořád ještě věří, že se někdy probere… Ale teď, teď musí myslet na své dítě a na muže, který na ní čeká před dveřmi pokoje, až se naposledy rozloučí s posledním člověkem, který jí poutal k jejímu minulému životu.

Hermiona se otočí a s posledním smutným pohledem vyjde ze dveří, za nimiž na ní čeká nový život, život po boku Draca Malfoy.
Poslední komentáře
22.09.2007 19:22:31: Pano: Moc děkuji za všechny komentáře! smiley${1}
22.09.2007 19:21:04: Nečekala jsem, že v bezvědomí bude Ron. A ještě více jsem byla překvapena Drakem, mužem s nímž nyní ...
15.03.2007 18:29:31: Je to dost hezky vyjádřený,ty pocity a tak,ale zajímavý je vybrání postav.
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.