Zrada?!

8.Kapitola - Ministerstvo

"Jdeme na ministerstvo," rozhodl Brumbál a rozhlédl se po své pracovně, jako by čekal na schválení. Pár členů řádu, kteří byli přítomni se po sobě nervózně podívalo, nebylo jich zrovna tolik, aby si mohli dovolit jít pomáhat na ministerstvo, pokud tam jsou všichni smrtijedi.

"A kdo tam teda půjde, myslím, že bysme měli mít nějakej plán a ne se tam jen tak vrhnout," prohlásil tuctový bystrozor, který se vrátil z ošetřovny právě na nečekaný příchod mladého bystozora z ministerstva.

"To samozřejmě měli," přitakal Brumbál a posuzovačným pohledem přejel po přítomných, jako by se chtěl rozhodnout, koho vezme sebou.

"Na ministerstvo půjdu já, Sirius, pohlédl na muže stále zhrouceného v křesle, Artur, omluvně pohlédl na Molly Weasleyovou, Severus a bystrozorové, které již stihla madam Pomfreyová ošetřit," rozhodl.

"Chci jít taky," ozval se z kouta Ron.

"To nepřipadá v úvahu," razantně jej zarazila paní Weasleyová a ohlédla se na Brumbála, jako by čekala, že jí podpoří. Toho se však nedočkala, protože ředitel místo toho jen pokynul mladému zrzkovi na souhlas.

"To snad nemyslíte vážně, přece ho nevezmete sebou, ještě ho zabijí. Arture, řekni přece něco!" vyhrkla paní Weasleyová.

"Molly, Brumbál má pravdu. Ron by se mohl hodit, bojovat umí, to už předvedl mnohokrát. Navíc je dospělej, nemůžeš mu pořád ve všem bránit. Nám se bude hodit každej, kdo bude bojovat na naší straně," smířlivě řekl pan Weasley.

"Jak chcete," prudce se otočila a bez jediného dalšího slova odešla z ředitelny.

Na ministerstvu mezitím probíhala předem prohraná bitva ministerskech bystrozorů a smrtijedů spolu s Voldemortem.

Brumbál s pomocí dorazili právě v okamžiku, kdy padl poslední bystrozor a smrtijedi se pustili do ostatních kouzelníků.

"Dávejte pozor, třeba je tu někde Harry," ozval se přes vzniklý hluk Sirius Black a rozhlížel se kolem, jen aby mohl spatřit svého kmotřence.
"Ale ale, Blacku, snad se o Pottera nebojíš?" ozval se uštěpačný hlas jedné ze smrtijedek.
"Spíš by ses měl začít bát jeho," pokračovala posměšně smrtijedka a vyslala na Siriuse smrtelné kouzlo.
"Nemám důvod se ho bát, Harry by nikoho nezabil," křikl na ní Black, i přes to, že tomu ani on sám nevěřil.
"Myslíš, a kdo si myslíš, že zabil tyhle," mávla smrtijedka rukou bez hůlky kolem sebe.
"Smrtijedi," řekl poněkud nejistě Sirius.
"Ach, jak si bláhový. Pořád máš v Pottera důvěru, i přes to, že on vás už dávno zradil," ušklíbla se žena.
"Proč bych neměl?" odfrkl si Sirius a sám pro sebe se pokradmu usmál spolu s poutacím kouzlem vyslaným na smrtijedku. Ta, na okamžik zaražená Blackovou odpovědí, nestihla kouzlo odrazit a sesula se k zemi spoutaná pevnými provazy.

Sirius se opět rozhlédl kolem, Harry zatím nikde nespatřil, ale nyní zmizel i Voldemort.

Brumbál s řádem začali pomalu získávat navrch, smrtijedi si toho nepochybně všimli, protože v příštím okamžiku se všichni naráz přemístili pryč, zůstali jen ti, kteří byli buď mrtvý, nebo v bezvědomí.

Sirius se podíval po ostatních, zabit nebyl tentokrát nikdo z řádu, pouze pár lehčích zranění, ale nic vážného. Přistoupil k Brumbálovi.

"Co tu mohli chtít?" otázal se.
"Nejspíš dostat ministerstvo pod svoji moc," odpověděl mu nezaujatě Snape.

"Ne, to si nemyslím," odpověděl Brumbál a ukázal na vylomené dvěře od jedné z kanceláří. "Něco odsud odnesli, nepochybně něco, co velice potřebovali, jinak by nepodnikali tak riskantní akci. Voldemort věděl, že dřív nebo později přijdeme ministerstvu na pomoc a s pár smrtijedy, které tu měl, neměl šanci."

"Neviděli jste někde Rona?"ozval se za nimi mírně vyděšený hlas Artura Weasleyho.
Žádné komentáře
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.