Kalkulace HP/SS, HP/LM

15.kapitola - Vyhnání z ráje 2/2

Další kapitola, snad to přežijeme všichni ve zdraví... ;o)

Je to spíš takové vysvětlovací kapitola, dialogů se dočkáte příště.


Tichý, prázdný dům na předměstí Paříže.

Několik sov posedávalo na stromech kolem, snažilo se dostat dovnitř, ale nebyl tu nikdo, kdo by jim otevřel, kdo by od nich převzal to, co nesly.

 

O mnoho mil dál, seděl ve své pracovně Lucius Malfoy. Byl naštvaný sám na sebe. Měl to předpokládat. Bohužel.

Uběhlo již několik týdnů od doby, co byl v domě Snape a co se viděl s Potterem. Od té doby neměl o něm ani o dítěti žádné zprávy. Netušil, zda Potter přežil, vlastně to jej ani nezajímalo. Bylo mu však jasné, že pokud Potter žije, bude o to těžší dostat dítě do své péče.

 

Byl na ministerstvu, řekl tam své podezření na to, že je Potterova dcera jeho a pokud je to pravda, on by chtěl být uveden jako její otec a dítě by tak bylo převedeno do jeho péče. Jenže ať ministerství úředníci dělali co mohli, žádnou ze zpráv vyzývajících k tomu, aby se i s dcerou dostavili na ministerstvo, se nepodařilo doručit.

 

Lucius se pak rozhodl k riskantnímu kroku. Poslal na ministerstvo kouzel anonymní zprávu o tom, že je zde možnost, že je Potter mrtvý. To by znamenalo, v případě, že byl otcem Potterova dítěte, že by mu bylo zákonitě svěřeno bez toho, aby se cokoliv zdlouhavě protahovalo. Jedinou překážkou by mohl být Snape.

 

Snape už byl nyní překážkou. Nikdo nevěděl kde je ani zda má dítě u sebe.

 

Lucius z toho začínal být poněkud nervózní. Netušil, jestli Pottera zabil, nebo ne. Pokud přežil, může ho obvinit a pro něj by to znamenalo jistý Azkaban, i když peníze by ho z toho možná vysekaly. Ovšem kam zmizeli? Lucius by to chápal v případě, že se něčeho bojí. To tedy znamenalo, že Potter nežil a Snape se snaží schovat jeho dceru do doby, než uplyne lhůta, kdy se u o její otcovství zajímat nemůže.

Pak Vivien zůstane Snapeovou a to Lucius rozhodně nemohl dopustit.

 

Nikdy takové starosti neměl. Přeci jen vždycky předtím, když se objevila nějaká žena, která tvrdila, že její dítě je i jeho, nějak se z toho vypovídal. Ženu podplatil, nebo se jí jinak zbavil, to samé dítěte. Jediné dítě, které nemusel nijak uznávat ani se starat o to, aby nikdo nezjistil, že žije, byl Draco.

Jenže teď tu dívku chtěl. Bylo to zajištění jeho rodu, možná poslední šance, vždyť kde by najednou sehnal ženu, která by s ním měla dítě a pak by se jej zřekla, nebo by se dobrovolně nechala zabít?

 

Byl se zeptat na ministerstvu, sice věděl o zákonech hodně, ale o tento se nikdy nějak víc zajímat nemusel.

Bylo mu potvrzeno, že má dva roky na to, aby ministerstvo uznalo jeho otcovství, pak bude za otce uznán Snape, ať už jím byl, nebo ne.

 

Lucius tedy měl ještě víc jak rok na to, aby dítě našel, dostal jej na ministerstvo a nechal své otcovství potvrdit, jinak mu to celé bude k ničemu.

 

Jenže kde hledat? Ministerstvo se o to nijak víc nesnažilo. Mělo práce víc, než dost a nějaké dítě jim bylo ukradené. Lucius se tedy musel spoléhat sám na sebe.

Najal si pár lidí s agentury, kde Potter předtím pracoval. Možná oni, ti kteří s ním nějakou dobu pracovali by mohli něco vědět o jeho zvyklostech, nebo o místech, kde by se mohl nalézat.

 

To byl ovšem problém, pokud Potter nežil, co bude pak? Snape nemá šanci najít. Netušil, kde by se lektvarista mohl skrývat. Dokonce ani zda měl tolik kuráže, aby si dítě nechal u sebe.

Co když jí strčil do nějakého mudlovského zařízení a sám někam odjel, to by pak Lucius byl nahraný. Mudlovské sirotčince prohledávat nemohl, navíc by dítě těžko poznal, viděl jí dvakrát v životě a k tomu ještě jen jednou si jí pořádně prohlížel.

Možná podle těch očí...

 

***

 

Severus stál u dětské postýlky. Lehce se usmíval, ne však šťastně, byl to spíš zoufalý, smutný úsměv.

 

Uběhlo pár měsíců od dne, kdy zůstal sám. Ano, měl dcerku, ale... Prvních několik týdnů bylo neuvěřitelných. Nevěděl, co má dělat. Dítě stále plakalo a Severus netušil, jak jej utišit. Něco dřív odkoukal od Harryho, i když ten sám měl co dělat, aby dítě zvládl, co pak Severus, který dítě nechtěl a ani se o ně starat neuměl.

 

Připravoval dětské jídlo a zjišťoval, že je to o dost těžší, než příprava lektvarů. Několikrát se pokusil najít lektvar, který by mu práci ulehčil. Ale většinou to pak bylo ještě horší. Malé děti holt nebyli na lektvary stavěny. Až se Snape několikrát lekl, že Vivien s třeba nebude čarodějka. Ale to ne. Musela být. To by už nezvládl, starat se o motáka.

 

Přebalování bylo snad ještě horší. Stěží to zvládal dřív, když nemusel, natož nyní.

A hraní, utěšování. Dítě stále něco potřebovalo. Severus z toho začínal být řádně zoufalý a utahaný. Neuměl si ani představit, jak je možné, že dítě toho tolik potřebuje.

 

Byl nucený naučit se nakupovat v mudlovských obchodech, zde aspoň nehrozilo, že jej někdo pozná. Přesto, když šel mezi více lidí, připravoval si mnoholičný lektvar.

Nyní děkoval tomu, že měl lékouzelnický kurz, jinak by dítě musel každou chvíli tahat k doktoru a to by nebylo dobré.

 

Byl si dost dobře vědom toho, že jej ministerstvo shání. Došlo mu to ještě v den, kdy Harry zemřel. Věděl o co Malfoyovi jde. Nemohl dopustit, aby Harryho dceru, jeho dceru, dostal do rukou bastard jako byl Lucius.

Samozřejmě nemohl nijak dokázat, že to byl právě plavovlasý aristokrat, kdo jeho partnera zabil, přesto o tom nepochyboval.

 

Severus věděl o kouzelnickém právě víc, než Lucius, zvláště pak v oblasti dětí a jejich svěřování do péče. Začal se o to zajímat ještě v době, kdy byl Harry v nemocnici, tušil že je zde možnost, že dítě není jeho, ani v tom případě však nechtěl Malfoyovi dovolit, aby se jej zmocnil. Avšak pravda, v první řadě s tím začal, aby zjistil, jak dítě Malfoyovi nenápadně podstrčit, nebo z něj třeba něco získat.

Ale na tom nyní nezáleželo. Důležité bylo co zjistil.

 

Lucius mohl do dvou let uplatnit svůj otcovský titul, pak měl smůlu, dítě bude u Snapea právoplatně a nikdo s tím už nic nezmůže.

 

Severus proto popadl dítě, sbalil nejnutnější věci a přesunul se zpět do Anglie.

Zde ještě s vypětím posledních sil nechal pohřbít Harryho. Nemohl si dovolit nic velkého, ne snad, že by a to finančně neměl, ale zbytečně by upoutával pozornost.

Harryho musel pohřbít na mudlovském hřbitově, kousek od Londýna. Nebyl to nijak hojně využívaný hřbitov, ale účelu vystačil.

 

Navíc se ještě v médiích  neobjevila zpráva o tom, že je Potter mrtvý, nikdo to tedy nevěděl. To Severusovi dávalo pár chvil na to, aby se vzpamatoval a s novou situací nějak sžil.

 

Naštěstí uměl jakžtakž jednat s mudly, takže neměl problém koupit domek v Cranleigh. Neměl to příliš daleko do Londýna, ale těžko by někdo odhal, že bydlí v díře, jako bylo toto.

Dům v Paříži prodal.

 

Musel se tam jet ještě jednou podívat, to kvůli podepsání prodejní smlouvy a vyřízení dalších mudlovských formalit. Severus si u domu nemohl nevšimnout množství sov, které zde i po měsících vysedávaly.

Vypařil se proto z Paříže jak jen to šlo. Naštěstí tam na nikoho nenarazil.

Jistě, mohlo jej napadnout, že Lucius do toho zaplete ministerstvo nejrychleji jak jen to půjde.

 

V průběhu dalších dní sledoval kouzelnické noviny. Sice je musel odebírat opatrně, stejně jako další věci z kouzelnické společnosti. Nechtěl vzbudit podezření u mudlů, kteří v městečku žili, ani na sebe upozornit ministerstvo.

 

Párkrát si povšiml znepokojujících zpráv o tom, že jakýsi anonym hlásil ministerstvu kouzel, něco o smrti Harryho Pottera. Zprávu se stále ještě nepodařilo ověřit, přesto média začala šířit spekulace.

 

Severus věděl, kdo je oním anonymem. Jistě, kdy se mu dítě nepodařilo získat normální cestou, opět to zkouší jinak. V případě, že by se ověřilo, že dítě je Luciuse a že Harry je mrtvý, byl by pak on, Severus, únoscem. Naštěstí Malfoy zatím neměl jak tuhle skutečnost ověřit.

 

Snape měl dost práce s dítětem. Neměl tedy příliš času na truchlení. Přesto nastaly chvíle, kdy Vivien sladce spala a on zůstal sám. V těch chvílích si připadal neužitečný, k ničemu. V domě bylo nepřirozené ticho, prázdno.

Aspoň v tomto domě nebyli žádné vzpomínky.

 

Co ale Severuse znepokojovalo byl fakt, že nedokázal svůj žal dát nijak najevo. I když byl sám, i když si to mohl dovolit, nedokázal to.

Zmáhalo jej to, ale postupně, postupně to mizelo. Místo po Harrym zůstávalo prázdné, ale byla tady Vivien a ta potřebovala, aby se o ní někdo postaral, aby jí někdo ochránil.

Přesto Severus stále myslel na pomstu.

 

Počká. Počká, než bude Vivien dost na to, aby mu jí Malfoy nemohl vzít a pak si ho najde a zaplatí za to, co udělal.

 

***

 

Lucius podplácel kde jen mohl, ale stále se nedočkal žádného výsledku. Žádné zprávy o tom, kde by Snape mohl být, kde by dítě mohlo být.

Malfoy nepochyboval o tom, že Potter zemřel. Nyní, po těch měsících, kdy každý den očekával, že se otevřou dveře a v nich budou bystrozoři obviňující jej z napadení Chlapce, který přežil, nevěřil tomu, že by ještě mohl žít.

Ano, byla zde naděje, že třeba jen vyčkává. Nebo, že je na tolik zraněn, že ještě nemohl jít a obvinit jej. Ale to byla jen chabá naděje.

 

Potter byl mrtvý, všechno tomu nasvědčovalo.

Sám pro sebe se spokojeně usmíval. Okolnosti mu hrály do karet. Teď ještě najít to dítě a bude. Jenže kde hledat.

Kouzelníci, které najal prohledali snad celou Francii a ani stopa. Prostě nic.

 

Před pár dny Lucius zjistil, že dům, který Snape obýval v Paříži byl prodán a nyní v něm bydlí mudlové. Nemohl tomu uvěřit. Takové šance a on jí propásl. Bohužel Snape byl patrný. Nenechal žádné stopy, které by k němu vedly.

Mohl být kdekoliv.

 

Malfoy se dokonce pokusil hlídat lékařská zařízení, včetně mudlovských nemocnic, peněz na to měl dost i lidí, jenže až pak mu došlo, že Snape má lékouzelnický kurz a o dítě se může spokojeně starat kdekoliv mimo společnost.

 

Nezbývalo než hledat. Mravenčí práce. Snad přinese nějaké ovoce. Ještě rok. Dlouhá doba na to někoho najít, ale příliš krátká na to, aby našel Snape.

 

Anglie.

Napadlo jej to zcela nečekaně. Jistě, pokud je Potter mrtvý, musel jej někde pohřbít a kde jinde, než tam, kde Potter žil, kde to Potter miloval. Anglie byla Potterova domovina a Lucius nepochyboval, že jej pohřbil právě zde.

V duchu zaklel. Mělo jej to napadnout dříve.

 

Ano, Potter bude zde a Snape by se od něj nevzdálil nijak daleko, ať už byl mrtvý či nikoliv.

Jenže kde v Anglii. První jej napadly Bradavice, ovšem tam by se těžko skryli.

Malfoy měl za to, že se Snape ukrýval mezi mudlama, aspoň on by to tak udělal, kdyby byl na jeho místě a přeci jen stále ještě Severuse trochu znal, aby věděl, že udělá cokoliv, aby to dítě před ním schoval, klidně bude žít i s mudlama...

 

Přesunul hledání do Anglie, tady už by to nemělo být tak těžké. Anglie není zas tak velká,  podezřelá dvojice jako Snape a dítě se v ní nemohla jen tak ztratit.

 

 

Pozn.: K tomu „připušťování“ otcovství, u mudlů je to myslím půl roku, ale tak kouzelníci to budou mít jinak. Nechtěl jsem tak už nějak vypisovat, že Harry umřel. Vlastně jsem doufala, že to došlo už v minulé kapitole, až z vašich komentářů mi došlo, že spíš ne, nebo spíš doufáte v to, že ne... Každopádně Potter je mrtvý a není zde možnost, že obživne..!

Vím, že jsem vám ještě neřekla jak Vivien vypadá, ale berte to podle těch obrázků, tak až příště zjistíte ty vlásky... ;o)

Poslední komentáře
10.07.2008 00:24:15: No, máš pravdu, že jsme asi všichni doufaly, ale stejně bylo zřejmé, že je Harry mrtvý smiley. Neslíbi...
09.07.2008 15:38:15: Poslední dvě kapitoly byly skvělé ,strašně moc se mi líbilo jak oba své dítě milují ,je to moc pěkně...
09.07.2008 12:38:21: Krásná kapitolka ,ale je i moc smutná.Ikdyž já to neřešim a je mi moc líto že Harry zemřel,ale hlavn...
09.07.2008 11:45:04: Severina: Děkuji... smiley${1}
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.