Poison of love HP/DM

1.kapitola - Dopis

Byl druhý měsíc prázdniny. Harry první měsíc, jak již byl ozvykem, strávil u Dursleyových, ale teď, když už byl dospělí, neměl důvod se u nich zdržovat. Odešel do Siriusova, nyní jeho, domu.              
Weasleyovy za ním měli každým dnem přijet. Do té doby tu musel zůstat sám. Nemohl vycházet z domu, bylo by to pro něj, teď když už nežije Brumbál, příliš nebezpečné.
Po týdnu stáveném v opuštěném domě se začal celkem nudit, sice sem pořád docházeli členové řádu, který zde měl pořád své sídlo. Ale málokdo si našel chvilku, aby zde zůstal. Remus tu trávil večery, jenže přes den byl pryč, takže Harrymu opravdu nezbýval nikdo, s kým by si popovídal, pokud jste ovšem nepočítali Kráturu, který tu s ním přes prázdniny byl.

Nuda pomalu pohlcovala Harryho. Tenhle stereotyp byl natolik nesnesitelnej, že už po jediném týdnu, se chtěl Harry podívat ven. Věděl, že nemůže, Remus mu to každý den, než odešel, kladl na srdce.
Dnes ráno se ovšem něco změnilo. Dnes Harrymu přišel ten dopis.

Remus již dávno odešel. Harry snídal v tmavé kuchyni, když se, jakoby odnikud, vynořila malá sova. Potter si nejprve myslel, že mu píše Ron. Ale pak si uvědomil, že sovička ani zdaleka nevypadá jako Papušík.
Harry se zvedl od nedojedené snídaně a popošel k sovičce blíž. Malé zvířátko vypadalo unaveně, na noze mělo přivázaný ušmudlanou obálku, vypadala, že každou chvílí skolabuje. Harry popadl sovičku a odnesl jí do Hedvičiny klece, která byla nyní prázdná, Hedvika včera nesla zprávu Ronovi. Položil sovu dovnižř a až teď si prohlídl obálku, kterou přinesla. Na obálce bylo napsané jeho jméno: Harry. Nic víc, nic míň.
Potter chvíli uvažoval, přece jenom, kdyby se někdo dozvěděl, že otevřel neznámou obálku, tak by mu přinejmenším udělali přednášku o nebezpečnosti takových předmětů. Ale teď tu nikdo nebyl, bylo jen na Harrym, zda dopis otevře.
Nakonec zvítězila chlapcova přirozená zvědavost.
Otevřel obálku, uvnitř byl přeložený dopis. Vytáhl jej a rozložil.

Drahý Harry,
možná oslovení "drahý" není vzhledem k situaci nejvhodnější,to ostatně ani oslovení "Harry", ale na tom teď nezáleží. Za normálních okolností bych Ti rozhodně nenapsal. Ale normální okolnosti, už poměrně dlouho dobu, neexistujou.
Proč píšu. Je to trošku složitější. Začalo se mi o tobě zdát. Jo, kvůli tomu Ti nejspíš píše spousta fanynek, ale věř tomu, že to já v ŽÁDNÉM případě nejsem. Takže proč se mi o tobě zdá?! Netuším...
Napadlo mě, že bys to snad mohl vědět Ty? Třeba si na mě použil nějakou kletbu nebo něco na ten způsob. Jenže tuhle možnost jsme brzo musel zavrhnout, když jsem si o podobných prokletích něco přečetl. Tak jak, jak jsi to dokázal? Nebo jsi to nebyl Ty? Uvažuji o tom, již přes měsíc. Nakonec jsem neměl jinou možnost, než Ti napsat a dozvědět se, možná, něco víc.
Pokud ksi to snad nebyl Ty, tak bych tě měl varovat. Sice nevím, k čemu to bude mě?! Ale, je celkem pravděpodobná, že tě podobné sny začnou v nejbližší době taky trápit. Aspoň o tom mluvila Veritas, jedna osoba s mých snů.
Nebudu to protahovat, již brzo zjistíš o co jde.
Vipera


Harry si dopis několikrát přečetl, netušil co měl člověk, který mu napsal, na mysli. Žádný sny se mu poslední dobou nezdáli, pokud tedy za sny nepovažujete noční můry, kde umírají vaši nejbližší. Ne Harry neměl sny.
A nějaký Vipera, nikoho s takovým jménem neznal. Po hodině marného přemýšlení usoudil, že si z něj nejspíš někdo vystřelil. Odhodil dopis do šuplíku ve svém nočním stolku.

Když se večer Harry ukládal ke spánku, ani náznakem si nevzpoměl na dopis.


pozn.: jména bytostí jsou a budou psána v latině, takže pokud vlastníte slovník, tak si je můžete přeložit. Jinak, ty důležité, vám přeložím já!=)
Takže:
Vipera-drak=Draco (to už nejspíš stejně všem došlo)
Veritas=pravda (to ani neni moc důležítý, co znamená)
Poslední komentáře
05.04.2019 23:00:34: Zajímané jdu číst.smiley${1}
24.09.2007 06:27:42: zajímavé, jdu pokračovat ve čtenísmiley${1}
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.