Poison of love HP/DM

4.kapitola - Malá ukázka

Harry se zmateně posadil na posteli. Ten sen, nebo, co to bylo, ho pořádně rozhodil. To si opravdu někdo myslí, že bude pomáhat Malfoyovi???

Pomalu se zvedl a došoural se do koupelny, zde si opláchl obličej studenou vodou (a vykonal raní hygienu).

Když scházel schody do kuchyně, měl v hlavě trošku jasněji. Aspoň tedy usoudil, že ten sen, byl opravdu jenom sen a nic víc by v tom neměl hledat.

 

V kuchyni již seděl Remus.

"Dobré ráno," Harry si sedl vedle něj, hůlkou si přivolal, Remusem již připravenou, snídani.

"Dobré... jak ses vyspal?" pátravě se na něj zadíval Lupin.

"Skvěle, proč?" nechápavě se na něj podíval Harry, co tady byl, tak se ho ani jednou na tohle nezeptal a to po svých nočních můrách vypadal hodně ztrhaně.

"Vypadáš... nějak jinak."

"Jinak?" nechápal, ráno se přece díval do zrcadla a žádnou změnu nezpozoroval.

"Jo, víc... odpočatě," hledal Lupin slova.

"Hmm... to je možný," dál pokračoval ve snídani Harry.

"Tak jo, užij se den, musím už j..." nestihl dokončit Remus, když náhle dovnitř vtrhla Tonksová.

"Tonks, děje se něco?" otočil se Lupin na vyděšenou bystrozorku.

"Remusi, ach Remusi..." svezla se mu vzlykaje do náruče.

"Zlato, co se děje," zašeptal Lupin.

"Re-mu-si... my... to... ne-má-me... šanc...vyhr..." vyrážela mezi vzlyky.

Lupin jí jen nechápavě pozoroval, pak jí zvedl do náruče a odnesl zhroucenou bystrozorku do obývací místnosti, cestou se jí snažil konejšit.

 

"Chceš další ukázku lidí bez naděje?! Není problém..." ozval se Harrymu v hlavě nepříjemný hlas.

Potter se vyděšeně rozhlédl kolem, začal opět pochybovat o tom, že sen byl pouhým snem. Pomalu se zvedl od stolu. Rozhodl se počkat, než Lupin odejde, pak vyjde z domu a ... pokusí se najít Malfoye. Třeba mu to nějak vysvětlí.

Sice pochyboval, že by s ním snad Draco šel dobrovolně. Ale pokud měla ta holka pravdu, nic jinýho mu nezbývá.

"Ne... co mám teda dělat?" tichý povzdych.

"Najdi Draca, věř mi, nepomáháš tím jenom jemu..."

"Najít? Jak ho mám asi tak najít?" nepatrně zvýšil intenzitu hlasu Harry.

"To je na tobě. Nemáš už moc času. Věci nejsou takové, jaké se na první pohled zdají. Už bys to měl vědět, obzvlášť ty... Harry..." hlas zeslábl, očividně řekl vše, co chtěl.

 

Harry potichu vyšel z kuchyně. Dveře do obývací místnosti byly zavřené. Potter se mohl pouze dohadovat, zda tam ještě pořád je Lupin s Tonksovou. Nahlédnout se neodvážil.

S odevzdaným výrazem vyrazil do knihovny, doufaje, že najde něco, co by mu pomohlo Malfoye najít.

 

Po hodině hledání, našel to, co hledal. Knihu s názvem: Inventum alpha et omega. (no jo hodně originální název=)) Harry si sedl do křesla s knihou v ruce. Pomalu listoval zašlými stránkami. Kniha byla plná všelijakých kouzel a zaklínadel. Avšak, to které by mu pomohlo, ne a ne najít. Po další hodině, kdy už několikrát prolistoval knihu si Harry všiml kouzla, které bylo napsané až v rohu stránky. Kouzlo, kterého jste si nemohli na první pohled všimnout. Fatalis

Potter se nad tím nepatrně zamračil. O tomhle kouzle nikdy neslyšel. Nebylo u něj napsáno, co přesně znamená ani, co se po jeho pronesení stane.

Rozhodoval se, zda to má zkusit. Přece jen, nebude kvůli Malfoyovi plýtvat svojí energii, když ani netuší, co se může stát.

 

Seděl nad otevřenou knihou již dlouhou dobu, když se z předsíně ozval křik. Harry se udiveně ohlédl do chodby, slyšel hlasy lidí, byli to členové řádu. Vytrhl list s kouzlem, zavřel knihu, vrátil jí zpět do knihovny a rozběhl se zjistit, co se stalo.

Prudce zabrzdil u dveří do kuchyně. Věděl, že by asi neměl, ale zastavil se před dveřmi a zaposlouchal se do hovoru, probíhajícího za nimi.

 

"Smrtijedi opět zaútočili na ministerstvo. Podařilo se nám je sice přemoct. Ale několik jich uteklo," hlásil zrovna někdo ostatním.

"Kdo utekl," lehce znuděný hlas jednoho z bystrozorů.

"Avery, Lestranger, Malfoy. Pět dalších jsme dali do azkabanu."

"Do Azkabanu odkud stejně utečou," opět ten znuděný hlas.

"Malfoyův syn a Snape tam nebyli?" zeptal se Remus.

"Ne. Snape byl nejspíš ještě mimo s tý včerejší akce a Malfoyovo spratka jsme neviděli ještě na žádný."

"To je divný ne?" opět Lupin.

"Ani ne. Pochybuju, že by Malfoy pouštěl svého synáčka tam, kde by si mohl ublížit," posměšné odfrknutí.

"Co je s tím Pastorkem, už tu měl dávno být," ozval se lehce vyděšený hlas Tonksové.

"Nejspíš ještě něco dodělává na ministerstvu."

Náhle byli slyšet šoupání židlí. Někdo se chystal odejít z kuchyně.

Potter se rychle zdálil. Sice ho mrzelo, že neslyšel vše, ale i tak měl dost informací. Přece jen, teď, když nežil Brumbál, si řád nedával moc pozor na to, kdo je v hlavním sídle uslyší.

 

Harry doběhl k sobě do pokoje. Uvažoval o tom, co právě slyšel.

 

Draco Malfoy že nebyl ještě na žádný akci. To by třeba ještě mohl mít šanci ho převést na stranu dobra. (tedy na svojí) Ale, co když nebude chtít? Nebudeme se ho ptát... Bude se bránit! No a? Prostě ho dostanu sem, jak chtěla ta holka a pak... Co pak? Pak se uvidí! Harry utnul rozhovor sám se sebou.

 

Vyndal ze skříně hábit s kapucí. Přece jen, pokud ho kouzlo někam přenese, tak ho nemusel hned někdo poznat.

Z kapsy vyndal vytrženou stránku z knihy, zadíval se na kouzlo. Nechápal, proč se tam rychle nechal přesvědčit, aby Mafoye našel. Možná, že to bylo tím, že nevěřil, že by byl vážně tak zlý.

 

 Nebo možná...? Ne, to určitě ne. Prostě jen chci zjistit, jak to bylo s Brumbálem a kde je Snape. Jistě Snape... Jo Snape, abych ho mohl zabít! A co uděláš s Malfoyem? No, třeba se ke mě přidá.

 

Harry doufal, že to půjde snadno. Prostě popadne Malfoye, přenesou se sem a tady se uvidí. Znovu si přečetl kouzlo. Doufal, že se nestane nic hroznýho.

"Fatalis," vyřkl kouzlo. Z hůlky mu vytryskla modrá mlha, která jej vzápětí zahalila.

Když se po pár sekundách začalo rozjasňovat, rozhlédl se Potter udiveně kolem. Stál v nějakém sklepním tunelu. Napravo od něj byly dveře, za nimi se ozýval něčí rozzuřený hlas míšený s něčím zoufalým výkřikem. Harry se urychleně rozběhl ke dveřím. Rozrazil je. To, co spatřil ho na okamžik zarazilo. Pak však pozvedl hůlku a vyslal na dospělého kouzelníka rudý paprsek. Mdloby na tebe

 

 

 


Poslední komentáře
24.09.2007 06:46:28: Já jsem Harry Pootter, zachránce světa. Třeste se temní ničemové... Takový nástup by měl mít do té k...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.