Smrťáci DM/RW

1.Kapitola - Pergamen

Začínal šestý ročník a Harry seděl ve vlaku, do kterého nastoupil poněkud dříve, a tak čekal až se objeví Ron nebo Hermiona, ani jednoho celý prázdniny neviděl, byť byl poslední měsíc u Ronových rodičů v Doupěti, ale Ron tam nebyl. Odjel týden před jeho příjezdem, prý k ňákýmu kamarádovy. Ale nikdo
neměl vůbec zdání o koho jde. A tak Harrymu nezbylo než počkat, až Rona uvidí. Hermiona byla půlku prázdnin ve Francii a druhou půlku v Bulharsku u Viktora Kruma. Ale i přesto, že byl Harry v Doupěti bez svých kamarádů, tak si to celkem užíval, většinu času strávil s Ginny a pomáhal v obchodě Fredovy a Georgovy, kteří krám rozjeli opravdu ve velkým. Jak tak Harry uvažoval najednou bylo 10:45 a z brány se vynořila Hermiona se svými rodiči, Harry by si jí byl ani nevšiml, kdyby ho na ní neupozornila Ginny vracející se z toalety. Hermiona je ihned zeragistrovala hrnula se k nim, během pěti minut se rozloučila s rodiči, a už byla u nich.
„Ahoj Harry, Ginny, jak jste si užili léto?“ vychrlila ze sebe a dříve, než jí stihl jeden nebo druhý odpovědět vyhrkla: „a kde je Ron, nikde ho tu nevidím?“
„Ron by měl přijít každou chvíli, pokud ho přiveze někdo od toho jeho kamaráda,“ prohlásila mrzutě Ginny, která byla na bratra naštvaná, protože jí odmítl říct, kdo je ten kamarád a podezřívala ho, že je u ňáký holky.
Povídali si a náhle bylo skoro 11:00, čas odjezdu, a brána se otevřela a vstoupil vysoký chlapec s plavými vlasy, hned poznali, že to je jejich nepřítel Draco Malfoy. A za ním vyšel druhý chlapec, tentokrát to byl jejich kamarád Ron.
Už na něj chtěli zavolat, když si všimli, že se začal bavit s Dracem, a nevypadalo to na nenávistný rozhovor, prostě jen tak se spolu bavili. Harry s dívkami jen nevěřícně koukal a ještě větší bylo jejich překvapení, když bránou prošla i Dracova matka Narcisa a normálně se s Ronem bavila. Ronovi spolužáci vůbec nechápali o co jde a tak jen vyjeveně zírali. V tom se ozval z dálky hvizd a vlak se začal pomalu rozjíždět, Harry viděl ještě Rona s Dracem jak naskočili do vlaku a Narcisu jak za nimi mává.
Harry a dívky usedli zpět do kupé a začali uvažovat o tom čeho byli právě svědky.
Ani ne za deset minut se otevřely dveře a tam stál usměvavý Ron.
„Kde jste, hledal sem vás snad po celým vlaku?!“ řekl směrem k Harrymu.
„My jsme tu celou dobu, ale s kým ty jsi to přišel?“ zavrčel Harry.
„Rone mi jsme tě viděli bavit se s Malfoyem,“ vysvětlovala Hermiona, když viděla Ronův nechápavý pohled.
„Jo aha, tohle,“ začal Ron.
"Tak to nic nebylo jenom jsme se bavili, nemusíme snad na sebe jenom nadávat ne?“
Zdálo se, že s tímhle vysvětlením se Ginny i Hermiona smířily, ale Harrymu se to pořád nějak nezdálo, ale přestal se vyptávat poté co ho Hermiona dost surově kopla. Nechápavě se na ní podíval, ale ta jen kývla směrem k Ronovy. Harry si všiml, že zcela rozhozeně kouká ke dveřím a tak se tam také kouknul a koho nevidí, za kliku právě bral Draco Malfoy a sním byli samozřejmě jeho dvě gorily Crabbe a Goyle. Samozřejmě, hned jak vstoupili Draco začal:
„Tak sem slyšel Pottere, že si začal chodit s Weasleyovou, tak to si ve svým vkusu teda hodně klesnul...“ pokračoval ještě dál, ale Harry ho již nevnímal, místo toho stočil zrak na Ginny, která začala nápadně rudnout obličeji, poté se celkem nechápavě otočil na Rona, který přece vždycky svojí mladší sestřičky zastal, ale Ron pouze zíral na Draca.
Malfoye mezitím, ale přestalo bavit popichovat Harryho, Ginny a Hermionu a tak se obrátil na Rona, chvíli na něj jen tak koukal, potom jakoby mu něco došlo, otočil se vytáhl pergamen, něco na něj napsal, poté ho složil a podal Ronovy. Všichni okolo jen nechápavě koukaly z jednoho na druhého, když si toho Draco všiml dostal růžový nádech v obličeji a spěšně opustil jejich kupé, jeho gorily ho dost zdráhavě následovaly.
Pohledy Harryho, Hermiony a Ginny se nyní otočili na Rona a jeho oči spočinuly na pergamenu, který držel v roztřesené ruce.
„Tak na co čekáš, otevři ho!“ snažila se ho popohnat Ginny, a tak se Ron odhodlal a otevřel papír,ostatní viděli, jak přejíždí očima řádky, čím dál četl tím více se tvářil vyděšeněji a na konci bylo vidět, že ho něco pořádně rozhodilo, vyjukaně se podíval na Harryho a náhle z něj pouze vypadlo:
„Kolik je hodin?“
„12:10,“ odpověděla pohotově Ginny, a než se kdokoliv zpamatoval, byl Ron pryč,z ůstal po něm pouze kousek pergamenu, který napsal Draco.
„Asi by jsme neměli,“ začala Hermiona, když se po něm Harry už už natahoval ,ale Ginny prohlásila:
„Je to přece můj bratr, mam právo vědět co mu píše zrovna Malfoy.“
A tak Harry popadl papír a začal číst:
„v 12:15 u mě bez C, G, Draco,“
„Co to sakra znamená?“ nechápal Harry, ale v tom se Hermiona rozzářila.
„No jasně to přece znamená u Malfoye v kupé bez těch jeho goril.“
„Ale co mu může Malfoy chtít a proč tam Ron tak spěchal?“ začala se děsit Ginny.
„Neměli bychom za ním jít, nevíme co mu může Malfoy udělat,“ začala ztrácet hlavu i Hermiona.
A tak vyrazili směrem k Malfoyovu kupé, cestou potkali pouze Malfoyovy gorily, kteří se netvářili vůbec přívětivě.
Už byli skoro u dveří kupé, když v tom se zarazili a poslouchali.
Žádné komentáře
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.