Slohové práce

Slohová práce člověka, který změnil můj svět

Tuto slohovku napsal Crinkly.sun (pro znalé Mojčák nebo Dorian) v letech 2004/2005.
Doufám, že až to zjistí, tam mu nebude vadit, že jsem jeho dílo dala na internet. Od tohoto chlapce mám doma spoustu jeho skvělých povídek (homosexuálních =)) bohužel asi nikdy nebudou dopsány, což je velká škoda. Doufám však, že Dorian svá díla jednou dokončí a my všichni si je pak budeme moci přečíst.
Toto je jeho slohová práce, kterou napsal ve třetím ročníku na střední škole.
Úvaha - Mých sedm divů světa

Celý tenhle svět je jeden velký zázrak. A první z divů mi alespoň trochu pomůže ho popsat.
Jsou to SLOVA, ty malé hvězdy, jež prozařují náš život, jež ho tvoří i ničí.

Přitom jsou tak nedokonalá, ani zdaleka nedokáží popsat další div, LÁSKU. Je to ta nejobyčejnější věc, a přesto po ní každý touží. Dovede neskutečně bolet i těšit, a to i najednou. Je to vlastně ten největší oxymorón. Znamená život, když díky ní vzniká? Či smrt, když je tak snadné kvůli lásce zabíjet? Nikdo nedokáže rozsoudit, je-li to požehnání či kletba.

I ŽIVOT sám dokáže být divukrásný, tahle linka narození - smrti toho v sobě skrývá nečekaně mnoho. Nikdo proto nedokáže říct, jaký život je správný. Mě osobně například přitahují zkrachovalé existence, ve své přitažlivosti zhoubné dekadenci. Někdy pak platí: "Já neumírám, já takto žiji." Ale stejně bych dodal to nejzvláštnější: "A přesto stojí za to žít!"

Už jen pro nekonečný VESMÍR provoněný miliony hvězd, tak blízkých a přitom vzdálených.
Kdo řekne, že SLUNCE je shluk vodíku a hélia, není věděc, ale barbar. Mě rozhodně neovlivní, z čeho je. Mně záleží na tom, že jeho paprsky hřejí mou kůži, blouzní mou duši a mění v zlato vlasy nejkrásnějšího člověka, kterého znám.

Co teprve BUKOVÝ LES, oděný v světlezelené hedvábí, ta nejkrásnější svatyně PŘÍRODY! Říká se, že právě ona stvořila nejkrásnější i nejděsivější věci na světě a rozbouřené moře nás přesvědčí o obojím.

A vší té kráse chybí už jen HUDBA proboiuzející trans i extázi, průvodkyně ztracených o blahoslavených.
Bezúžasné hudby (tady bohužel chybí názvy kapel, třeba se mi časem podaří zjistit, co tam mělo být) by byl můj život o hodně chudší.

Víte, co je ale největší zázrak? To, že každý den vstávám v půl šesté a ještě jsem naživu!


15.prosince 2004
Poslední komentáře
30.01.2008 17:42:21: Barka: Nevadí, klidně si to zkopíruj, jenom to nedávej nikam jinam na net, to už by mi docela vadilo...
30.01.2008 16:48:30: akojky je to velmi milé že necháváš tak to krásně vypraconané práce jo neva když jsi zkopíruji paříš...
14.11.2007 23:08:10: 497-116-764: No on ještě neví, že jsem jeho sloh dala na net, tak snad se nebude moc zlobit... smiley ...
14.11.2007 22:45:50: ahojky je to milé že píšeš tak hezky o svém příteli...takové přátele jako jsi ty bych chtěla mít tak...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.