Slohové práce

Téma - Bulvár

Školní práce - pojednání o bulváru
Bulvár původním významem znamená širokou městskou ulici. Taková je k vidění třeba v Berlíně či Paříži. Dnes se slovem bulvár označují bulvární média, ještě více bulvární tisk (časopisy, noviny). Tyto dnešní bulváry se zaměřují na rychlé šíření senzačních zpráv, tyto zprávy mají pochybný, laciný a leckdy ne zcela ověřený charakter. V bulvárech se mnohdy objevují tzv. bulvární zprávy, to jsou zcela smyšlené informace. Co znamená tedy stručně bulvár, nebo bulvární? Nízké úrovně, nehodnotný, senzacechtivý.

O bulváru se zmiňují u jiná média, například Česká televize v dokumentu Zákon bulváru. Tento dokument se zabývá mechanismi, jež fungují při vydávání bulvárních novin.

Bulvár může být i na internetu v elektronické formě časopisu. Například Pikant nebo Super. V tištěné formě, kterou si můžeme zakoupit v trafikách, jsou to například Blesk či Spy.

Negativní stránky bulváru? Bulvár má jistě mnoho negativních stran. Pomlouvání známých lidí, celebrit a politiků. Psaní senzačních zpráv a mnohdy matení veřejnosti neověřenými inrofmacemi. Negativní je především pro ty, o kterých píše.
Ostatní bulvár řešit nemusí, buďto jej čtou, nebo nečtou.

Věřím, že pro celebritu není příjemné, když o ní široká veřejnost vše ví o soukromí, o vše... Ovšem celebrita, stejně jako politik, musí počítat s tím, že se o nich bude psát. Že mnoho z článků nebude založeno na skutečnosti, či budou nějak "dodělané."

Pozitivní stránky bulváru? Věřím, že i bulvár má nějaké pozitivní stránky, i kdyby se mělo jednat jen o to, aby se čtenáři pobavili, zabavili či se dozvěděli nějaké informace, lež nepodložené.

Můj názor na bulvár? Nemám vyhranený pohled. Dnes už si jej sama nekoupím, ale pokud si jej koupí někdo jiný, ráda si jej přečtu. Také pokud mě zaujme nějaký článek na internetu, ráda si jej pročtu, ovšem nechává mně to chladnou.

Zdroj: Slovník cizích slov Česká televize Wikipedia
Žádné komentáře
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.