Slohové práce

Téma: Charakteristika

- Můj životní vzor - Wolfgang Amadeus Mozart
Mým životním vzorem je geniální klasicisní skladatel Wolfgang Amadeus Mozart.

Mozart,jako zázračné dítě,procestoval metropole celé Evropy,spolu se svými rodiči a sestrou Annou. K jeho exelentní hře na klavír nu dopomohl jeho učitel Johann Christian Bach se kterým se seznámil v Anglii,zde také blíže poznal prostředí italské opery.

V roce 1782 se Mozart oženil a spolu se svou ženou se odstěhoval do Vídně. Ve Vídni dosáhl vrcholu své tvorby.Tento největší skladatel klasické hudby zemřel 5.prosince 1791,stihl ještě dokončit své poslední dílo Requiem.

Mozart měl nepříliš vysokou hubenou postavu. Na vlastních tmavých vlasech nosil již od raného dětství bílou,v jeho době velmi moderní,natáčenou paruku.

Mozart jako většina klasicistních umělců působil křehce.Měl bledou pleť,ale průzračné uhrančivé oči.Možná za to mohl i fakt,že od dětství koncertoval,což mu na starostech určitě neubralo,ale Wolfgang se na málokterém obraze usmívá.V dospělost působí jako odhodlaný,vyrovnaný člověk,ale bohužel z něj přestává vyzařovat jakákoliv spokojenost.

Amadeus Mozart je charismatický muž,kterému se i přes nesnadnou dobu reforem,ve které žil,podařilo vydobýt si uznání a jméno.

I přesto,že byl zázračné dítě,měl v dospělosti co dělat,aby sebe a svojí ženu se synem uživil.V jeho hudebním životě mu určitě nepomáhala řada závistivců a konkurentů,mezi něž patří třeba Antonio Salivieri,který Mozartovi záviděl jeho přílišnou genialitu,díky níž Wolfgang nemohl vést normální život.

Z obrazů působí Mozart milým,kultivovaným,ale tak nějak infantilním dojmeme.

Mozarta sem si jako svůj vzor vybrala pro jeho okouzlující nadání a podmanivou hudbu.Mně osobně se z Mozartových děl nejvíce líbí Horn Concerto a téměř nadpozemská skladba Piano Sonata.

V Mozartově tvorbě je vidět,ale hlavně slyšet,jeho hravost a radost ze života.Dá se říci,že Mozart je nejúžasnější postavou klasicisní hudby,díky němu můžeme i my z jeho děl neustále čerpat.

Poslední komentáře
03.01.2008 12:40:36: naprosto báječné belísymo very very vell
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.