Slohové práce

Téma: Místo, kde je mi dobře

Místo, kde je mi opravdu dobře, není na první pohled ničím zvláštní, kdokoliv by tam omylem zbloudil by si mohl pomyslet, že je jen prostě kdesi uprostřed lesa.Ale není tomu tak. Tam, daleko od lidí, daleko od jejich měst a vesnic,tam, kam pěšky jen málokdo dojde, právě tam je totiž to kouzelné místo.

Rozhodně to není romantické místo, ale spíš tajemné zákoutí, jehož minulost možná, až příliš proklela lidská hloupost. Jsou to doly, zatopené doly uprostřed neprostupného lesa. Na několika místech vytváří vyvěrající voda barevná jezírka s ostrůvky, na které je těžké se dostat ne snad že by od jednoho jezera k druhému nevedla cesta, ale místy podmáčenou mokřadovitou krajinou si poprvé sám troufne jen asi málokdo.

Mokřady mám ráda, nejen pro jejich odříznutí od civilizace,ale i pro dávnou minulost,která se právě zde zachovala lépe než na zámcích a hradech. Staré stromy zhlížející k zemi svou moudrou tváří, jakoby právě oni museli dávat pozor na nešťastné poutníky, kteří jistě netuší,co je ve zrádných vodách čeká.

Barevné vody jistě nejednoho odvážlivce lákají k zaplavání, k potápění a zjištění všeho, co zakalená tekutina skrývá, ale pokud je od tohoto úmyslu neodradí vodní víry, tak zlověstné ticho určitě.

Právě tady ožívají pohádkové postavy,protože toto místo je pro ně jako stvořené. Temná klenba stromů nad hlavou, ticho a klid, fantazie může pracovat na plné obrátky. Je jedno jestli přijdete v létě či v zimě, magická moc zlověstných dolů a starých lesů kolem vás pohltí. Před strach, který místo vyvolává, si ho lze zamilovat.

A právě já jsem padla do nastražených spárů a místo si , leč trochu bláhově, zamilovala.

Poslední komentáře
28.01.2010 16:54:11: Marketka: vymyšlené není, jen se k němu teď už nedá tak dobře dostat, bo kolem postavili dálnici. G...
27.01.2010 19:37:46: Můůžu se zeptat..kde se to místo nacházíí? nebo je to celé vymyšlené?
17.01.2008 18:53:01: ahojky hele mohla bych si to pls opsat???...díky a jinak se mi líbí ty tvoje slohovky fakt pěkný!!!!...
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.