Slohové práce

Téma - Pustý ostrov

Slohová práce na přání... Popis
Kdesi v hlubokém, temně modrém oceánu, daleko od zmatku měst a přístavů, leží pustý ostrov.
Zelené vrcholky kopců, po niž se prohánějí zapomenutá zvířata, skalisté hory, dosahující až k nebesů, to vše a ještě mnohem víc. To, co nikdo nikdy nespatří.

Bílá pobřeží se, jak sněhové závěje, táhnou kolem zelených, volně rostoucích křovisek. Moře naň vyplavuje malé hromádky mušlí a spousty drobných, zlatavých střípků. Písečná duna se přelévá jedna přes druhou, maskujíc tak místa, kde mají drobní tvorové svá skrytá obydlí.

Kousek dál, v hustém tmavě zeleném porostu je možno zahlédnout pár strakatých květů, které si právě zde našly své poslední útočiště, poslední místo, kde je lidé nezničí.
Lijány se zde spouštějí z jednoho stromu na druhý a občas, občas se stane, že nějakým nedopatřením spadne na zem, kde zůstane, protože není nikdo, kdo by jí zvedl. Pomalu obrůstá mechem, zarůstá křovisky a za pár let po ní není ani památky, stejně jako po kmenu stromu, který zde ležel před ní. Jen zelený koberec ukazuje a mlčky žaluje, kde a co se stalo.

Občas se tudy proženou neproniknutelné roje hmyzu, jež zde nemá přirozeného nepřítele. Nejsou zde spreje, mucholapky, plácačky... Není zde nic, co by jim mohlo ublížit. Snad jen, když se nechají zlákat sladkou vůní květů a sednou na květinu, která je jedním rychlým pohybem lapí. Nebo, když se nešťastně zapletou do pavoučích vlákýnek, která jsou rozvěšena všude po stromech a opodál... Opodál čekají mlsní majitelé, kteří se již nemohou dočkat až si na šťavnatém hmyzu pochutnají.

Po stráních se prohání stáda přežvykujících zvířat, jež jakoby jen čekali až se objeví někdo, kdo by je mohl chytit, zkrotit a připoutat ke svým domovům, nebo až z lesa vyběhne tvor, který by je prohnal po zeleném porostu a jedno po druhém mohl chytit.

Blízko pobřeží je možné spatřit racky, kteří si i v této nehostinné krajině jsou schopni obstarat obživu. Vznáší se na bělavých vlnkách, líně se houpou v mírném vánku, který jediný je schopný trochu zchladit dnešní perný den. Kousek dál od ostrova si v hluboké vodě plavou houfy ryb, jenž si v proudu, který se tudy prohání, konečně mohou trošku odpočinout.

Ostrov sám o sobě není ničím zajímavý. Je jen jedním z mnoha. Jedním ze spousty pustých ostrovů, na které lidská noha ještě dlouhou dobu nevkročí.
Poslední komentáře
15.02.2012 18:57:51: Nestíhám a tak si zdovolením půjším tvoji pěknou práci, moc děkuju!!!!
10.02.2008 17:34:24: sou tam dopbrý slovasmiley${1}
10.02.2008 17:34:10: smiley${1}
10.02.2008 17:33:47: smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
©2007-2017 Mania Dardeville. All rights reserved. Distribution of any kind is prohibited without the written consent of Mania Dardeville.